Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Żyło raz przyjaciół dwóch, jeden mieli smak i słuchI na świat patrzyli takim samym wzrokiem.A na świecie wojna trwała, wojna ludzi rozdzielała,Oni cało szli przed siebie równym krokiem.Razem naciskali spust, razem brali chleb do ust,I do domów list pisali w jednej chwili...Walczyć wspólnie było raźniej, gdy wokoło krwawe łaźnie,A po łaźniach raźniej, kiedy razem pili!W tym ich mały dramat tkwił - Jeden pił i drugi pił,Lali w gardła co popadło, równocześnie.Lecz choć razem zakąszali, w jednej chwili przechylaliJeden później się upijał, drugi wcześniej...Któryś z nich zobaczył raz słup, na który zaraz wlazł.Milczą dzieje, czy był trzeźwy,czy pijany...Wtem krzyk straszny przyjaciela - Złaź, zobaczą i zestrzelą Cię -i po co? Na dół złaź! Na Boskie rany!Czemu zaraz mam być, trup? To jest bardzo dobry słup,Żeby móc poszerzyć sobie horyzonty...Patrzę w górę i na boki i nie kiepskie mam widoki,A poza tym sięgam wzrokiem ponad fronty!Ale ja o ciebie drżę! Złaź tu do mnie, błagam cię!Krzyczy druh i odbezpiecza broń w rozpaczy.Dla twojego dobra przecież towarzyszę ci po świecie,Dla mnie przyjaźń zawsze przyjaźń będzie znaczyćPalca spust posłuchał i... spod chmur ciężkich w barwie krwi...Spadł jak worek ten, co szukał śladu gwiazd.Nikt się nigdy nie dowiedział, co zobaczył gdy tam siedział...Słup jak słup - a przyjaciela ma się raz!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Nim zajdzie słońce (feat. Doda) Smolasty
  „Nic nie będzie takie samo kiedy zabraknie nas Choć strzelamy sobie w serca, potem idziemy w bal A jeśli mi nie wierzysz, po prostu uderz mnie w twarz Ała Przy mnie nigdy po polikach nie popłyną ”
 • Skrzydełka Dekorator
  „Na brzegu Opodal krzaczka Mieszkała pipka dziwaczka Umiała Nie tylko gęgać Goniła Robiąc skrzydełka Poznała Dekoratora Trafiła strzała amora Tak zakochali się w sobie Że ona za niego zadzi”
 • Dobrze wiem LEXY CHAPLIN
  „Mów, dobrze wiem Już od dawna co chcesz mi powiedzieć Słów szkoda mi Choć ta samotność przyciąga do ciebie Tylko nocy cień Uspokaja mnie Wracam znów do siebie Przez Powiśle i Pragę Byłeś dla”
 • Stan (feat. Jonatan) Gibbs
  „Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na Na, na, na, na, na, na, na Choćbym żył jeszcze tysiąc lat Chcę już tylko żyć jak dziś, trzymać ciągle rytm (ej) Choćby dym pokrył cały ”
 • Kinderki Mortal
  „Nie tracę czasu na gierki, bo ty wciskasz mi play. Słodka jest jak kinderki i każdy chciałby ją mieć. Znowu gubię czas, choć cenny jest, wokół pędzi świat, a mój dziś obok mnie. A ja olewam wszystko ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski przyjaciele
 • jacek kaczmarski przyjaciele tekst
 • przyjaciele kaczmarski
 • przyjaciele kaczmarski teksty
 • zeby móc poszerzyć sobie horyzonty

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Przyjaciele - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Przyjaciele - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.