Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 4

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Żyło raz przyjaciół dwóch, jeden mieli smak i słuchI na świat patrzyli takim samym wzrokiem.A na świecie wojna trwała, wojna ludzi rozdzielała,Oni cało szli przed siebie równym krokiem.Razem naciskali spust, razem brali chleb do ust,I do domów list pisali w jednej chwili...Walczyć wspólnie było raźniej, gdy wokoło krwawe łaźnie,A po łaźniach raźniej, kiedy razem pili!W tym ich mały dramat tkwił - Jeden pił i drugi pił,Lali w gardła co popadło, równocześnie.Lecz choć razem zakąszali, w jednej chwili przechylaliJeden później się upijał, drugi wcześniej...Któryś z nich zobaczył raz słup, na który zaraz wlazł.Milczą dzieje, czy był trzeźwy,czy pijany...Wtem krzyk straszny przyjaciela - Złaź, zobaczą i zestrzelą Cię -i po co? Na dół złaź! Na Boskie rany!Czemu zaraz mam być, trup? To jest bardzo dobry słup,Żeby móc poszerzyć sobie horyzonty...Patrzę w górę i na boki i nie kiepskie mam widoki,A poza tym sięgam wzrokiem ponad fronty!Ale ja o ciebie drżę! Złaź tu do mnie, błagam cię!Krzyczy druh i odbezpiecza broń w rozpaczy.Dla twojego dobra przecież towarzyszę ci po świecie,Dla mnie przyjaźń zawsze przyjaźń będzie znaczyćPalca spust posłuchał i... spod chmur ciężkich w barwie krwi...Spadł jak worek ten, co szukał śladu gwiazd.Nikt się nigdy nie dowiedział, co zobaczył gdy tam siedział...Słup jak słup - a przyjaciela ma się raz!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • najlepszy dzień w moim życiu Sanah
  „mam dziś dwadzieścia pięć lat połowę czekałam na najlepszy dzień w moim życiu miał mieć nieskończony smak a on przefrunął jak ptak i tak odleciał w ukryciu tęsknię za śmiechem w te dn”
 • <​/3 (złamane serce) Mata
  „Złamane serce na pół Teraz po jednej części mam dla dwóch suk Posklejasz je, rozklei się i tak Za parę lat może ukradniesz mi je znów Ale już nigdy całego, wbiłaś mi szpilkę w całego Muszę iść ”
 • Piękni ludzie Sobel
  „Nie chcę tego ująć źle, eee-ee-ee Ale wydawało się, że jesteś zjeb Choć wcale tak nie jest, może lekki odklejeniec Sory za niezbyt piękne wyrażenie, jebie mnie zakłamane przebarwienie Piękni lud”
 • Laura Daria Zawiałow
  „Patrz Zasłaniam oczy W dłonie chowam twarz Mam na szyi pętlę Pod palcami strach Mów No dalej wieszaj na mnie pusty płacz Dobij mnie ostatnim tchnieniem Jak niemy wrzask Nie przyglądasz Obo”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski przyjaciele
 • jacek kaczmarski przyjaciele tekst
 • przyjaciele kaczmarski
 • przyjaciele kaczmarski teksty
 • zeby móc poszerzyć sobie horyzonty

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Przyjaciele - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Przyjaciele - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.