Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 3

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Żyło raz przyjaciół dwóch, jeden mieli smak i słuchI na świat patrzyli takim samym wzrokiem.A na świecie wojna trwała, wojna ludzi rozdzielała,Oni cało szli przed siebie równym krokiem.Razem naciskali spust, razem brali chleb do ust,I do domów list pisali w jednej chwili...Walczyć wspólnie było raźniej, gdy wokoło krwawe łaźnie,A po łaźniach raźniej, kiedy razem pili!W tym ich mały dramat tkwił - Jeden pił i drugi pił,Lali w gardła co popadło, równocześnie.Lecz choć razem zakąszali, w jednej chwili przechylaliJeden później się upijał, drugi wcześniej...Któryś z nich zobaczył raz słup, na który zaraz wlazł.Milczą dzieje, czy był trzeźwy,czy pijany...Wtem krzyk straszny przyjaciela - Złaź, zobaczą i zestrzelą Cię -i po co? Na dół złaź! Na Boskie rany!Czemu zaraz mam być, trup? To jest bardzo dobry słup,Żeby móc poszerzyć sobie horyzonty...Patrzę w górę i na boki i nie kiepskie mam widoki,A poza tym sięgam wzrokiem ponad fronty!Ale ja o ciebie drżę! Złaź tu do mnie, błagam cię!Krzyczy druh i odbezpiecza broń w rozpaczy.Dla twojego dobra przecież towarzyszę ci po świecie,Dla mnie przyjaźń zawsze przyjaźń będzie znaczyćPalca spust posłuchał i... spod chmur ciężkich w barwie krwi...Spadł jak worek ten, co szukał śladu gwiazd.Nikt się nigdy nie dowiedział, co zobaczył gdy tam siedział...Słup jak słup - a przyjaciela ma się raz!
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Przyjaciele

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Moth to a flame The Weeknd x Swedish House Mafia
  „Like a Moth to a Flame I will pull you in I will pull you back to What you need initially It’s just opnce call away And you will leave him You’re loyal to me But thi time i will let you be ”
 • 1-2 X Natalia Szroeder
  „A może się przetnę na pół I dam ci jedna połowę Druga zostanie jak jest Po jednej połowie na głowie Może się stanę powietrzem I będziesz mnie mógł wdychać mnie wszędzie I się stanę strumieniem”
 • chciałem ci powiedzieć E V
  „Bo dzisiaj chciałem ci powiedzieć Ze w sumie to nie wiem czy to ma sens Twoje oczy wyznaczały cel Dzisiaj krążę po mieście Nie wiem czego chcę Dam ci kwiaty jak zawsze Później łzy na posadzkę ”
 • Scyzoryk Janosika Intruz
  „Fauna i flora, Janosik z Opola Cyk cyk cyk, Scyzoryk Cyk cyk cyk, Scyzoryk Pracuje umysłem, sercem i rękoma I kitram towar kiedy jestem w trasie Szczęścia mi nigdy nie dała podkowa Jestem z Op”
 • ULICAMI PŁYNĘ SOBIE (FT. LOUIS VILLAIN) Frosti
  „SWIZZY na bicie ziomal! Ulicami płynę sobie Płytki sen i paranoje Ulicami ryje głowę Płytki chleb i dziada trochę Ulicami płynę sobie Płytki sen i paranoje Ulicami ryje głowę Płytki chleb i ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski przyjaciele
 • jacek kaczmarski przyjaciele tekst
 • przyjaciele kaczmarski
 • przyjaciele kaczmarski teksty
 • zeby móc poszerzyć sobie horyzonty

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Przyjaciele - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Przyjaciele - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.