Jacek Kaczmarski: Staro

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 3

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Staro

Cóż, że pięknie, gdy obco - kiedyś tu będzie RumuniaObmywana przez fale morza, co stanie się Czarne.Barbarzyńcy w kożuchach zmienią się w naród ambitny,Pod Kolumną Trajana zajmując się drobnym handlem.Umrę, patrząc z tęsknotą na niedostrzegalne szczytySiedmiu wzgórz, które człowiek zamienił w Wieczne Miasto,Skąd przez kraje podbite, z rąk do rąk - niepiśmiennychIść będzie i nie dojdzie pismo Augusta z łaską.Z dala od dworu i tłumu - cóż to za cena wygnania?Mówiłem wszak sam - nad poezją władza nie może mieć władzy.Cyrku w pustelnię zamiana spokój jednak odbiera,Bo pyszniej drażnić Cesarza, niż kupcom za opał kadzić.Rzymu mego kolumny! Wróg z murów was powydzieraI tylko we mnie zostanie czysty wasz grecki rodowód!Na nim jednym się wspieram tu, gdzie nie wiedzą - co Grecja,Z szacunkiem śmiejąc się z. czci, jaką oddaję słowu.Sen, jedzenie, gra w kości do bólu w schylonych plecach,Wiersz od ręki pisany dla tych, którym starczy - co mają.Piękna tu nikt nie obieca, za piękno płaci się złotem.Pojąłem, tworząc tu, jak z Ariadny powstaje pająk:Na pajęczynie wyrazów - barwy, zapachy i dotyk,Łąki, pałace i ludzie - drżący Rzym mojej duszy -Geometria pamięci przodków wyzbyta brzydoty,Zwierciadło żywej harmonii diamentowych okruszyn.Stoją nade mną tubylcy pachnący czosnkiem i czuję,Jak zmieniam się w list do Stolicy, który nikogo nie wzrusza.Kiedyś tu będzie Rumunia, Morze - już Czarne - falujeI glebą pieśni się staje ciało i świat Owidiusza.
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Staro

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Staro

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Staro

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Droga wojownika Janusz Walczuk
  „ja wybrałem Droga wojownika po schodach w górę jak mój ziomal Michał w szkole nie interesowała mnie matematyka dziś mnie interesuje bo dziś podwajam kapitał dla drużyny gram jak kapitan w tym”
 • Internationa Mortel x Alberto
  „Ponad 4 dychy w łapie Każdy z nas goni papier Miejska dżungla, wąż pluje jadem Goryl, goryl, Mbape Mamy to w genach Kręcimy ten biznes, w chuju mam twoje obawy Utarg, bosa nie zgrywam Bo dobrze”
 • Jeździec ReTo
  „Daje buta do spodu auto rusza spod domu zapierd*ala nie ma tu jednego kuca jak szogun karmie płuca - do obu biorę bucha mam spokój wpypeir* jeśłi chcesz mi to zakłócać b o po chu? z nieba”
 • Róże i różowe tulipany Top Girls
  „Ile razy będziesz mnie po pracy różami przepraszać po co się meczysz Po co te scenki? skarbie ile można wybaczyć? zmieniałeś się już milion razy po każdym mówiłam że wracam a gdy już wróciłam”
 • BIG MOMMY OLIWKA BRAZIL
  „Wchodzi Big Mommy zrobić big money twoja suka patrzy w lustro - widzi kasztany twoja suka ma dużo wspólnego z fiutami dupą zasłoniłam jej fake kryształy nie mam czasu gadać zrób ten przelew h”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • jacek kaczmarski ,jan kochanowski wiersz tak nas Panie obdarzasz
 • kaczmarski będzie pięknie- tekst piosenki

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Staro - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Staro - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.