Jacek Kaczmarski: O zachowaniu przy stole

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 3

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: O zachowaniu przy stole

Polski stół zastawiony. Na chorągwi obrusachPotu, patoki, posoki - tysiącletni lśni haft.Śniadał na nim król, kanclerz, ksiądz, parobek i husarz,Nici Turczyn dostarczył, Niemiec dodał warsztat i kraft.Litwin podszył uporem Lachów niefrasobliwośćDziką serca tęsknotę Kozak wniósł, smutek - Żyd;Włoch łacińskie sentencje wplótł w tkaninę cierpliwą,Estetyczny z cyrylicą wywołując tym zgrzyt.Penelopa narodów - co utkała to pruła,Zalotników zachłanność dopełniła jej los;Zanim pracę podjęła Dejanira nieczułaSzyjąc giezła śmiertelne rzeszom Herkulesów - na stos.Na żałobno-rubasznym więc ucztujem brokacie,Gdy ze słomy zza cholew dobywamy swych łych!Może nie tak jak drzewiej, nie obficiej, bogaciejLecz - na swoim sięgamy do kielichów i mich!Wielki budzą apetyt świeżego państwa pasztety,Krzepki kordiał szaleju ciska iskrę w dusz chrust!Rozgryzamy na miazgę krwawych kiszek konkretyA na wety - kościoła kołacz podnosimy do ust.Na subtelne bebechy zbyt treściwa to strawa,W łby, gdzie mózg się przelewa - nie nalejesz po brzeg!Torsy w torsjach trzepoczą na złocistych zastawach,Z rybich warg - farszu kartacz, w zadach z hukiem pruje się ścieg!Braćmi wzgardzi, kto z gardła puści sok na uboczu:Nie odzyska pozycji w towarzystwie ich mord;Zajmą wnet jego miejsce, gdy się tylko z krzesła wytoczyPożądliwe żołądki z chrapką na wyżerkę na borg.Nieudana to uczta co się kończy przytomnie,Jeśli goście w otchłanną nie zapadną się głąb,Kiedy jeden za drugim zdoła sobie przypomniećKomu nakładł po pysku, kto mu złamał nos, wybił ząb.Zatem jedzmy i pijmy, korzystajmy z okazjiBo Bóg wie kiedy znowu sam nakryje się stół!Będą o nas pamiętać w Europie i w AzjiJak się biesi docześnie, kto historią się struł!Europa i Azja! Miazmatów małmazja!Karuzela i rzeźnia! Paysage idal!Hipokryzja finezji! Na amnezję - fantazja!Dzień za dniem zmartwychwstanie - msza, pokuta - i bal!
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: O zachowaniu przy stole

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: O zachowaniu przy stole

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: O zachowaniu przy stole

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Moth to a flame The Weeknd x Swedish House Mafia
  „Like a Moth to a Flame I will pull you in I will pull you back to What you need initially It’s just opnce call away And you will leave him You’re loyal to me But thi time i will let you be ”
 • 1-2 X Natalia Szroeder
  „A może się przetnę na pół I dam ci jedna połowę Druga zostanie jak jest Po jednej połowie na głowie Może się stanę powietrzem I będziesz mnie mógł wdychać mnie wszędzie I się stanę strumieniem”
 • chciałem ci powiedzieć E V
  „Bo dzisiaj chciałem ci powiedzieć Ze w sumie to nie wiem czy to ma sens Twoje oczy wyznaczały cel Dzisiaj krążę po mieście Nie wiem czego chcę Dam ci kwiaty jak zawsze Później łzy na posadzkę ”
 • Scyzoryk Janosika Intruz
  „Fauna i flora, Janosik z Opola Cyk cyk cyk, Scyzoryk Cyk cyk cyk, Scyzoryk Pracuje umysłem, sercem i rękoma I kitram towar kiedy jestem w trasie Szczęścia mi nigdy nie dała podkowa Jestem z Op”
 • ULICAMI PŁYNĘ SOBIE (FT. LOUIS VILLAIN) Frosti
  „SWIZZY na bicie ziomal! Ulicami płynę sobie Płytki sen i paranoje Ulicami ryje głowę Płytki chleb i dziada trochę Ulicami płynę sobie Płytki sen i paranoje Ulicami ryje głowę Płytki chleb i ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • zachowanie przy stole piosenka
 • penelopa narodów co utkała to pruła
 • piosenka o zachowaniu przy stole
 • cyrulica kaczmarski
 • piosenki o zachowaniu przy stole

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki O zachowaniu przy stole - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu O zachowaniu przy stole - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.