Marek Grechuta: Deszcz na jeziorach

Tekst piosenki

Brak wideo

Marek Grechuta

Teksty: 104 Tłumaczenia: 1 Wideo: 13

Tekst piosenki

Marek Grechuta: Deszcz na jeziorach

Gdy na jeziorach pada deszcz,Wszystko jest z dali w szarości.Dzień się w przydługi zmienia zmierzchNie wolno mówić o miłości.Od góry mżawka, od dołu mgiełka,Wkoło wilgotne wątpliwości.Więc gdy się nagle serce rozełkaNie wolno mówić o miłości.Krople deszczu szeleszczą w leszczynie.Wszystko minie, minie, minie, minie.Strumyk wezbrał i warto umyka,Zadeszczone trzciny trzęsie dreszcz.Słuchaj miła, to przecież muzykaszelest leszczyn, poszum strumyka,dreszcze w trzcinie - to wszystko minie -Wszystko minie, nawet ten deszcz.Kiedyś przecież padać przestanie,Słońca wstanie promienny jeżI nie będzie tak szaro kochanie,I nie będzie tylu słów na "sz".Krople deszczu szeleszczą w leszczynie.Wszystko minie, minie, minie, minie.Strumyk wezbrał i warto umyka,Zadeszczone trzciny trzęsie dreszcz.Krople deszczu biją o dach,W nas niepewność, rzewność i strach.Oczy jezior zbielały, zszarzałyŚwiat się zrobił wielki i mały.Czy to nuda największa z nud,Czy to woda najwyższa z wód?Coraz inne rymy brzękną,W nas niepewność, rzewność i lęk.Wreszcie gdy nam zbraknie cierpliwościNie mówmy miła o pogodzie,Porozmawiajmy o miłości -To dobra dla nas pora,Ty o tym dobrze wiesz,Deszcz na jeziorach, deszcz na jeziorach,deszcz na jeziorach, deszcz.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Marek Grechuta: Deszcz na jeziorach

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Marek Grechuta: Deszcz na jeziorach

Skomentuj tekst

Marek Grechuta: Deszcz na jeziorach

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Przybieżeli do Betlejem pasterze Kolędy
  „Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze. Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi. Oddawali swe ukłony w pokorze Tobie z serca ochotneg”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”
 • Nie miały aniołki choinki na święta Kolędy
  „1.Nie miały aniołki choinki na święta, o choince dla nich nikt tam nie pamiętał. Popatrzyły się na siebie, wywierciły dziurę w niebie ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho! 2.Złapały za czubek naj”
 • Lulajże Jezuniu Kolędy
  „Lulajże Jezuniu, moja Perełko, Lulaj ulubione me Pieścidełko. Lulajże Jezuniu, lulaj, że lulaj A ty go matulu w płaczu utulaj Zamknijże znużone płaczem powieczki, Utulże zemdlone łkaniem ustecz”
 • Bóg się rodzi, moc truchleje Kolędy
  „Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony; Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice nieskończony. Wzgardzony okryty chwałą, Śmiertelny Król nad wiekami; A Słowo Ciałem się stało ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • "krople deszczu" grechuta
 • deszcz na jeziorach
 • Grechuta kiedy pada deszcz
 • niejeden na jeziorze podczas deszczu
 • krople deszczu szeleszczą w leszczynie

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Deszcz na jeziorach - Marek Grechuta, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Deszcz na jeziorach - Marek Grechuta. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Marek Grechuta.