Oblivion: Actress

Tekst piosenki

Brak wideo

Oblivion

Teksty: 62 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

Oblivion: Actress

So bored to be yourself, You can't wait to be someone else. Read each new script that comes in, See schizophrenia settling in. Jumping through hoops and reading your lines, Down in the basement, living off rice, Macaroni and cheese, here lies the pinnacle of life. Your life! But wait! She wants to be a-a-actress. She's got to be a-a-a-actress. Getting her biggest thrills, picking imaginary daffodils,'cos She wants to be an actress, so let her. She wants to be an actress, so let her, so let her, It's for the better. The house lights dim at half past ten, And it's time to pretend again. Who do you want to be this time, To escape your real life? Running in circles, learning your parts, Down in the basement, way after dark, Hidden so well I, I don't even know Who I'm talking to an more. She wants to be a-a-actress. She's got to be a-a-a-actress. Paying her doctor bills, painti ng imaginary window sills, 'cos She wants to be an actress, so let her. She wants to be an actress, so let her, so let her, It's for the better. She wants to be a-a-actress. Yes, she does. She's got to be a-a-a-actress. Giving her audience chills, dosing on imaginary cyanide pills, and She wants to be an actress, no comment. She wants to be an actress, no comment, no comment, Just forget it.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Oblivion: Actress

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Oblivion: Actress

Skomentuj tekst

Oblivion: Actress

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Miłość jest ślepa Sanah
  „Kochanie mnie to jak pory roku Po miesiącach mroku Słońce świeci zza chmur Kochanie mnie to poza do skoku Nad przepaścią głęboką Potem już tylko w dół Kochanie mnie jak zima w pergoli Mró”
 • Genziara Genzie
  „mam pewność siebie, to praca nie dar oni mi piszą, że ja to mam fart przeżyłam tsunami, hejtu tyle fal nie mogłam już więcej dać, z siebie wiem, wiem najlepiej co na mnie stać jak gwiazda na nieb”
 • 100 BPM - feat. Bletka Kizo
  „Nad miastem unosi się dym Dziś każdy porusza się w tańcu I serce wybija nam rytm Nie braknie nam promieni słońca Gdy mieni się golden hour Którego nie dotykasz końca Chce z Tobą tańczyć jak nikt”
 • Nie mówiła nic EMO
  „Znowu siedzę z sobą całkiem sam a jedno co jest pewne chciałem to mam o tobie trudno jest zapomnieć ot tak nie mówiła nic chciała z tobą być lubiła solo tańczyć aż po świt kochałem ją jak nik”
 • Pilnie oddam gruz Daj To Głośniej
  „Miałeś wyglądać jak Dicaprio miałam się wozić Twoim cabrio w basenie sączyć Aperole a Ty wyglądasz tak że ja, że ja Cię nie chcę Miałeś być jak z bajki pantofle, a nie stare najki gdzie mogę ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Actress - Oblivion, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Actress - Oblivion. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Oblivion.