Veggie Tales: I want to dance

Tekst piosenki

Brak wideo

Veggie Tales

Teksty: 77 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

Veggie Tales: I want to dance

Ever since I was a little boyIn widely tailored pantsMy only aspiration was toBe a gourd... who danced.But for what it's worthMy portly girthOnly served to make folks giggle'Cuz the more I movedThe more I provedAll I could do was... jiggle.I want to dance!I want to groove!I need to feelThe rush!Of the wind!Under my shoes!I want to dance...[Part II]Though your only aspiration wasto be a gourd who danced.What Something I never knewThat I could doIn widely tailored pants.But for what it's worthYour portly girthDoesn't want to make me want to giggle.Though dense when weighedYou're specially madeWe love our Dr. Jiggle!I want to dance!I want to groove!I need to feelThe rush!Of the wind!Under my shoes!He wants to dance!He wants to groove!He needs to feelThe rush!Of the wind!Under his shoes!I want to dance!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Veggie Tales: I want to dance

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Veggie Tales: I want to dance

Skomentuj tekst

Veggie Tales: I want to dance

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Stranger (feat. Keanu Silva, Jhn McFly - piosenka z filmu 'Kolejne 365 dni') Marissa
  „Kiss me like a stranger Come and taste my flavor You don't need no chaser Just vibe on My danger Kiss me like a stranger Come and taste my flavor You don't need no chaser Just vibe on ”
 • Ania (piosenka z filmu o Annie Przybylskiej) Andrzej Piaseczny
  „Tak się miało stać Tak być Zostać tak W słońce leć Sama wiesz Najzwyczajniej to pociąga nas Choć dzień Musi zajść Tak czy nie Czy nie, czy nie Czy nie biegniemy tam Żeby żyć, by żyć I ”
 • Nibylandia Blue Cafe
  „Chociaż na moment Pokaż mi miejsce na ziemi Gdzie nie jest tak ciemno, choć słońce Co rano wstaje jak kiedyś Bać się będę mniej Może z czasem będzie lżej Gdy poprosisz, zawsze, ja białą flagę ”
 • Krystyna Ralph Kaminski
  „Halina ma orzech i orzech wciąż grabi Malina ma pierwsza, a babcia wrześniowe Pod ziemią mieszkają Diana i Suzy a kot do kichania Znów mnie doprowadza Helenka z Marzenką znów grilla rozpala Wuj”
 • All I Have (EMO) Oskar Cyms
  „Walking away Closer to sober Something is telling me We can't be reached anymore I'm falling apart But I know that I need you I need you now It hit me like a train When nothing felt the same”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki I want to dance - Veggie Tales, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu I want to dance - Veggie Tales. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Veggie Tales.