Jacek Kaczmarski: Kantyczka z lotu ptaka

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 3

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Kantyczka z lotu ptaka

Patrz mój dobrotliwy BożeNa swój ulubiny ludek,Jak wychodzi rano w zbożeZginać harde karki z trudem.Patrz, jak schyla się nad pracą,Jak pokornie klęski znosiI nie pyta - Po co? Za co?Czasem o coś Cię poprosi:- Ujmij trochę łaski nieba!Daj spokoju w zamian, chleba!Innym udziel swej miłości!Nam - sprawiedliwości!- Smuć się Chryste Panie w chmurzeWidząc jak się naród bawi,Znowu chciałby być przedmurzemI w pogańskiej krwi się pławić.Dymią kuźnie i warsztaty,Lecz nie pracą a - skargami,Że nie taka jak przed latyŁaska Twoja nad hyfcami:- Siły grożą Ci nieczysteDaj nam wsławić się o Chryste!Kalwin, Litwin nam ubliża!Dźwigniem ciężar Krzyża!- Załam ręce Matko Boska;Upadają obyczaje,Nie pomogła modłom chłosta -Młodzież w szranki ciała staje.W nędzy gzi się krew gorąca Bez sumienia i bez oddechu,Po czym z własnych trzewi strząsaNiedojrzały owoc grzechu.- Co zbawienie nam, czy piekło!Byle życie nie uciekło!Jeszcze będzie czas umierać!Żyjmy tu i teraz!- Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!Handel lud zalewa boży,Obce kupce i klienciW złote wabią go obroże.Liczy chciwy Żyd i NiemiecDziś po ile polska czystość;Kupi dusze, kupi ziemieI zostawi pośmiewisko...- Co nam hańba, gdy talaryMają lepszy kurs od wiary!Wymienimy na walutęHonor i pokutę!- Jeden naród, tyle kwestii!Wszystkich na raz - nie wysłuchasz! -Zadumali się NiebiescyW imię Ojca, Syna, Ducha...- Co nam hańba, gdy talary...
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Kantyczka z lotu ptaka

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Kantyczka z lotu ptaka

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Kantyczka z lotu ptaka

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Blue Banisters Lana Del Rey
  „There’s a picture on the walll Of me on a John Deere Jenny headed me a beer Said: How , the hell, did you get there? Oh, Oklahoma, mhh There were flowers that were dry Sittin’ on the dresser”
 • 1-2 X Natalia Szroeder
  „A może się przetnę na pół I dam ci jedna połowę Druga zostanie jak jest Po jednej połowie na głowie Może się stanę powietrzem I będziesz mnie mógł wdychać mnie wszędzie I się stanę strumieniem”
 • chciałem ci powiedzieć E V
  „Bo dzisiaj chciałem ci powiedzieć Ze w sumie to nie wiem czy to ma sens Twoje oczy wyznaczały cel Dzisiaj krążę po mieście Nie wiem czego chcę Dam ci kwiaty jak zawsze Później łzy na posadzkę ”
 • Scyzoryk Janosika Intruz
  „Fauna i flora, Janosik z Opola Cyk cyk cyk, Scyzoryk Cyk cyk cyk, Scyzoryk Pracuje umysłem, sercem i rękoma I kitram towar kiedy jestem w trasie Szczęścia mi nigdy nie dała podkowa Jestem z Op”
 • Za mordę złapani Ivan Komarenko
  „Normalność się kuli cichutko jak myszka Tak skromnie się tuli w pąsowych policzkach A chamstwo w dostatku panoszy się wszędzie Po smacznym obiadku, w królewskim obłędzie! Milczenie jest owiec, a”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kantyczka z lotu ptaka
 • kantyczka z lotu ptaka tekst
 • kaczmarski kantyczka z lotu ptaka
 • jacek kaczmarski kantyczka z lotu ptaka
 • kantyczka z lotu ptaka kaczmarski tekst

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Kantyczka z lotu ptaka - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Kantyczka z lotu ptaka - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.