Jacek Kaczmarski: List z Moskwy

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: List z Moskwy

Jacek! Ty k' nam siejczas nieprijezżaj!To już nie to samo, co dziesięć lat temu:Tu już inni ludzie i inny tu krajW dodatku w ramach tego samego systemu!Jak już pewnie wiesz - nie ma tu co pić.Wyobrażasz sobie, jak nas wszystkich trzęsie -Bez znieczulenia - jak tu można żyć?- Wola każdy zmysł, każdy nerw i mięsień.Zniknęli ze stołków krewni i druzja,Więc teraz już nic się tu załatwić nie da.Mówić wolno wszystko, ale co to da:Gadanie na trzeźwo, gdy nie ma co sprzedać!W gazetach nam piszą, jak ze wszystkim źle,Jakie marnotrawstwo, brud i zacofanie.Dla nas to nie nowość, o rym każdy wie;Czemu tak się zachwycają rym Amerykanie.Ludiej iż zapada spotykasz co krok,Gdzie spluniesz - tam zagraniczny korespondent -Łapie cię za rękaw i płonie mu wzrok,Gdy pyta o rosyjskie serce i żołądek!Co im odpowiadać - każdy z grubsza wie.Paczemu odbierać mu chwilę zachwytu.Z mieszkaniem i żarciem jest na razie źle,Lecz za to - historia - wychodzi z niebytu!Nie pożywiasz, lecz wiesz, że Stalin był złyI wszystko już można dziś zwalić na niego,A gdy dusza zatęskni do straconych dni,Możesz o suchym pysku słuchać Wysockiego!Tak - nie prijezżaj! Prijedu k tiebie -Właśnie do urzędu po paszport dziś idę.Prikaz wypuszczać Żydów rządzi w KGB,Więc każdy Rosjanin chce być dzisiaj Żydem!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: List z Moskwy

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: List z Moskwy

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: List z Moskwy

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Mama Doda
  „I don’t wanna be the one who brakes you I don’t wanna let you down If my love is not unconditional why Should you be here at all now Rule number one is you need to feel wanted Unhappy people ”
 • Explosion Ech poleczko (DNSQ Remix) - feat. Guzowianki Kalwi & Remi
  „Kalwi & Remi feat. Guzowianki prezentują piosenkę "Explosion Ech poleczko" (DNSQ Remix). Słonko w stawie spać się kładzie lecz muzyka dalej gra nie usiedzi nikt na ławie i Zosieńka nad staw gna ”
 • Why Kiki? Iam Tongi
  „Blue water dancing, ocean spray in the air Trade winds waving your jet black hair Island girl, kinda east side crazy You never call me yours but you call me baby Dinosaurs Spine at Hang Dong, Ta X”
 • Neodym (feat. Błażej Król) Nosowska
  „Może być mocniej i głośniej Bardziej i bliżej Bliżej Nie przywołałaś mnie gestem Chodź To było coś bardziej jak to Co wzywa ćmy Ciało pamięta więcej Znowu myślę o… Tak zmęczony, że pewnie ni”
 • Świenty Paweł Latające Biustonosze
  „Czy to tygrys, czy to lew Właśnie zmieszał z Jarkiem krew Nie do wiary że punkowiec To prezesa dziś dachowiec Tyle było opowieści O tych JOW-ach co tak miały Odbudować demokrację A to zwykłe ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • Kaczmarski list

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki List z Moskwy - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu List z Moskwy - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.