Boys: Wolność

Tekst piosenki

Boys

Teksty: 244 Tłumaczenia: 0 Wideo: 78
Profil artysty

Tekst piosenki

Boys: Wolność

Miała matka syna, syna jedynego
Chciała go wychować na pana wielkiego

REF:
Niech żyje wolność, wolność i swoboda
Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda

Jak go wychowała wypielęgnowała
I do poprawczaka oddać go musiała

REF:
Niech żyje wolność ...

Jak go zabierali muzyka mu grała
Ludziska się śmiali dziewczyna płakała

REF:
Niech żyje wolność ...

Oj wy ludzie ludzie, co wy tu robicie
Zabieracie chłopca mi na całe życie

REF:
Niech żyje wolność ...

Miała matka syna, syna jedynego
Chciała go wychować na pana wielkiego

REF:
Niech żyje wolność ...
Autor tekstu: Marcin Miller
Data dodania: 2011-02-22
Ostatnia edycja: mariolka
PDF Edytuj

Tłumaczenie piosenki

Boys: Wolność

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
87 %
13 %

O tym utworze

Boys: Wolność

 

Wolność 

 

Piosenka "Wolność" zyskała ogromną popularność wśród fanów muzyki disco polo. Utwór pochodzi z pierwszego albumu zespołu Boys pt: "Dziewczyna z marzeń". Zespół nagrał piosenkę na kasetę magnetofonową w domowym garażu, zwyczajnie naciskając w magnetofonie klawisz REC. Utwór szybko stał się jednym z głównych przebojów, jakie grane są na weselach. 

 

Boys 

 

Zespół Boys narodził się w 1991 roku w Prostkach niedaleko Ełku, a jego główną postacią jest wokalista, kompozytor i autor tekstów Marcin Miller. Początkowy skład zespołu obejmował Marcina Millera na klawiszach i wokalu, Roberta Sasinowskiego na gitarze i wokalu, Bogdana Kukiera na basie oraz Krzysztofa Cieciucha na perkusji. Ich pierwsze występy miały miejsce na weselach, dożynkach i lokalnych wiejskich zabawach. W tym okresie często grali w klubie Eldorado w Zimnej. 

Marcin Miller, wokalista Boys, od lat cieszy się życiem rodzinnym z żoną Anną, którą poznał w 1988 roku, a rok później zawarli małżeństwo. Ich związek obchodził 30. rocznicę w 2020 roku. Urodził się 27 maja 1970 roku, więc w 2024 roku stuknie mu 54 lat. 

Miller ukończył liceum ekonomiczne w Ełku oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Próbował również swoich sił na studiach w Instytucie Energochemii Węgla i Fizykochemii Sorbentów na AGH w Krakowie, jednak zrezygnował z nich po trzech miesiącach. 

W życiu prywatnym wokalisty Boys odgrywają ważną rolę jego dzieci. Posiada dwóch synów: dorosłego już 29-letniego Alana i 27-letniego Adriana. Dodatkowo, cieszy się rolą szczęśliwego dziadka Michała. 

W 2021 roku, firma Green Star opublikowała informację, że Blomis po 24 latach odchodzi zespołu: "Jak zapewne większość z Was zauważyła na koncertach zespołu Boys ...brakuje Andrzeja ( Blomisa) Popularny Blomis postanowił zakończyć po 24 latach występy w grupie Boys i zacząć realizować się w innej dziedzinie życia ...będzie nam brakowało Andrzeja który mimo, że zawsze uśmiechnięty był wymagającym kolegą...odpowiedzialnym za choreografię,stroje, transport, finanse ....jednym słowem człowiek o wielu talentach zawsze zorganizowany perfekt . W imieniu firmy fonograficznej Green Star ...Andrzej wielkie dzięki za te wspaniałe lata i super współpracę...powodzenia w realizacji swoich planów."

 

Inne teksty wykonawcy

Boys: Wolność

Skomentuj tekst

Boys: Wolność

Komentarze: 4

Sortuj

~Gość (19 czerwca 2021, 17:29)
Re: Boys - Wolność
No niestety Marcin Miller nie jest autorem tej piosenki. Jesr to stara puosenka biesiadna, którą śpiewano na weselach. Mój dziadek śpiewał to jak wychodził z wojska w 1963 roku. Byłs to popularna piosenka wśród młodych chłopaków w wojsku,które wtedy było obowiązkowe. (W tekście oryginalnym nie bylo nic o poprawczaku tylko o wojsku.) Dziwnym trafem Miler urodził się w 70 roku. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd i nie przypisujcie mu autorstwa. Bo nie syworzył ani tekstu ani melodii.
~Gość (29 grudnia 2018, 18:22)
Re: Boys - Wolność
dlaczego bois podszywa sie pod piosenke wolnosc ja bylem w wojsku w 82 r i juz to spiewalismy troszeczke zmienione slowa w 2giej zwrotce
~Gość (11 listopada 2017, 13:28)
Re: Boys - Wolność
ok fajne wolność boys
~Gość (11 listopada 2017, 13:27)
Re: Boys - Wolność
ok fajne

Polecane na dziś

Teksty piosenek

  • Dwoje ludzieńków (B. Leśmian) - feat. Sobel Sanah
    „Często w duszy mi dzwoni pieśń, wyłkana w żałobie, O tych dwojgu ludzieńkach, co kochali się w sobie. Lecz w ogrodzie szept pierwszy miłosnego wyznania Stał się dla nich przymusem do nagłego roz”
  • Balasana Sobel
    „Nie zliczę ile razy dałem się ponieść pokusie Chcę jeździć z Tobą z Wrocka do Gdańska, kurwić się w tourbusie Dobrze wiesz, co tu się, tu się, tu się, tu się dzieje W głowie mam ty-tylko Cię, pusię”
  • Miss Dior MODELKI
    „Patrzę w Twoje oczy jak ocean, zawsze wrócę do Ciebie Jeśli życie ma inny plan, zawsze wrócę do Ciebie I chociaż dzieli nas milion spraw, ja zawsze wybiorę Ciebie Sami pod gołym niebem tańczymy: &q”
  • Pool Party TEENZ
    „Wychodzę w nocy, a światła nam tworzą znowu w głowie nową projekcję dnia Ktoś do mnie dzwoni — nie daję znać To dobry moment, żeby zniknąć i biec pod wiatr Relaks (Ej), słyszę krzyki (Ej) W odda”
  • Dusza Dżem
    „Dżem prezentuje utwór "Dusza" (premiera 15 kwietnia 2025 r.). Od dziecka wiedziałem, że nie będzie łatwo Grało się i śpiewało co do głowy wpadło Nadszedł ten moment, stałeś się muzyką Słuchali C”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

  • miała matka syna tekst
  • miała matka syna
  • miala matka syna
  • niech żyje wolność tekst
  • miala matka syna tekst

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Wolność - Boys, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Wolność - Boys. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Boys.