Galleon: Seeking knowledge

Tekst piosenki

Brak wideo

Galleon

Teksty: 37 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

Galleon: Seeking knowledge

Standing in a lighthouse , with my eyes towards the sun. I belong there ill be strong there. A fugitive from options , before it have begun. I can't do it , I just can't commit. Its just a slight , restagement of the play Only a light , restagement of the play. Standing in a corner , my palms towards my face. I cant do it , I just cant commit. Leaving this world , means a different time or space. I belong there.ill be strong there. Its just a slight........... When lions on monuments are rising to roar. Presidents , play golf , lift there heads to shout fore. Are we winning or losing? We turn to the play. And read that the options , may come to us some day. Oh , do we need it do we care , can we see it everywhere. When huns were attacking , our castles and our farms. And then went to spread the word of god , with soldiers , with arms. Did we feel the God of progress , caressing our cheeks? Is it true that we are looking , and that we find what we seek? Oh , do we need it do we care , can we touch what we cant bear. I see I touch Awake , here I stand here I lie , there's a storm in my eye now I can see. Heartbreak , things of beauty must fall I just reached the wall now I can touch. I see I touch I know , inside the castle lies a garden , it feels so very hard when I cant see I read , that in the garden lives a girl , things of beauty is her world Id like to touch. I see I touch I seek I watch The castle walls are breaking down before my eyes. With this knowledge , I turn to the sky I seek I watch I see I touch
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Galleon: Seeking knowledge

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Galleon: Seeking knowledge

Skomentuj tekst

Galleon: Seeking knowledge

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Miłość jest ślepa Sanah
  „Kochanie mnie to jak pory roku Po miesiącach mroku Słońce świeci zza chmur Kochanie mnie to poza do skoku Nad przepaścią głęboką Potem już tylko w dół Kochanie mnie jak zima w pergoli Mró”
 • Genziara Genzie
  „mam pewność siebie, to praca nie dar oni mi piszą, że ja to mam fart przeżyłam tsunami, hejtu tyle fal nie mogłam już więcej dać, z siebie wiem, wiem najlepiej co na mnie stać jak gwiazda na nieb”
 • 100 BPM - feat. Bletka Kizo
  „Nad miastem unosi się dym Dziś każdy porusza się w tańcu I serce wybija nam rytm Nie braknie nam promieni słońca Gdy mieni się golden hour Którego nie dotykasz końca Chce z Tobą tańczyć jak nikt”
 • Nie mówiła nic EMO
  „Znowu siedzę z sobą całkiem sam a jedno co jest pewne chciałem to mam o tobie trudno jest zapomnieć ot tak nie mówiła nic chciała z tobą być lubiła solo tańczyć aż po świt kochałem ją jak nik”
 • Pilnie oddam gruz Daj To Głośniej
  „Miałeś wyglądać jak Dicaprio miałam się wozić Twoim cabrio w basenie sączyć Aperole a Ty wyglądasz tak że ja, że ja Cię nie chcę Miałeś być jak z bajki pantofle, a nie stare najki gdzie mogę ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Seeking knowledge - Galleon, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Seeking knowledge - Galleon. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Galleon.