Jacek Kaczmarski: Diabe

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Diabe

Nie nauczono mnie paciorka,Nigdy nie byłem u spowiedzi,Więc od czupryny do rozporkaNiejeden diabeł we mnie siedzi.Prócz tych, co dbają o natchnienieSamopoczucie i rozkosze,Szczególnie tego sobie cenie,Którego w kręgosłupie noszę.Tak mi usztywnił karku kręgi.Że mimo groźby i namowy -Ani kazanie, ani pręgierzNie zdoła mi pochylić głowy.Nie, żebym nie chciał! Wciąż zazdroszczęTym, co potrafią ujść zatratyI łączą swe talenty owczeW stada wzajemnej aprobaty.Przez to kalectwo - zdrowych ranie,Na pogodzonych ściągam biedę,Wszelkie zbiorowe pojednanieObracam w "jedność - minus Jeden",Ani nie bronię się pogardą.Ani nie brudzę się popiołem.Lecz będę żył i umrę - hardo,Chcąc nie chcąc - z podniesionym czołem.Jeżeli hardzi Stwórcę brzydzą -Niech mi odmówi odkupienia.Choć chyba mnie zrozumie, widząc,Że też samotnie trwa w przestrzeniach.Bo czym są moje grzechy małe.Gdy On pokornych ma - miliony.Rzadko Mu głowę zawracałemI tylko - w imię odtrąconych.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Diabe

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Diabe

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Diabe

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Mama Doda
  „I don’t wanna be the one who brakes you I don’t wanna let you down If my love is not unconditional why Should you be here at all now Rule number one is you need to feel wanted Unhappy people ”
 • Explosion Ech poleczko (DNSQ Remix) - feat. Guzowianki Kalwi & Remi
  „Kalwi & Remi feat. Guzowianki prezentują piosenkę "Explosion Ech poleczko" (DNSQ Remix). Słonko w stawie spać się kładzie lecz muzyka dalej gra nie usiedzi nikt na ławie i Zosieńka nad staw gna ”
 • Why Kiki? Iam Tongi
  „Blue water dancing, ocean spray in the air Trade winds waving your jet black hair Island girl, kinda east side crazy You never call me yours but you call me baby Dinosaurs Spine at Hang Dong, Ta X”
 • Neodym (feat. Błażej Król) Nosowska
  „Może być mocniej i głośniej Bardziej i bliżej Bliżej Nie przywołałaś mnie gestem Chodź To było coś bardziej jak to Co wzywa ćmy Ciało pamięta więcej Znowu myślę o… Tak zmęczony, że pewnie ni”
 • Świenty Paweł Latające Biustonosze
  „Czy to tygrys, czy to lew Właśnie zmieszał z Jarkiem krew Nie do wiary że punkowiec To prezesa dziś dachowiec Tyle było opowieści O tych JOW-ach co tak miały Odbudować demokrację A to zwykłe ”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Diabe - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Diabe - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.