Jacek Kaczmarski: W

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 184 Tłumaczenia: 0 Wideo: 4

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: W

Wchodzimy z twarzami zdrowymi od mrozu,Siadamy przy ogniu tańczącym z radości.Ścieramy z nadgarstków odciski powrozów,Wołamy o wino i chleb i tłustości,Spod ścian patrzą na nas w milczeniu miejscowiNapięci, na wszystko gotowi.Wchłaniamy łapczywie wielkimi kęsami,Łykamy alkohol aż warczy nam w grdykach,Bekniemy czasami, pierdniemy czasami,Aż z ław w ciepło wzbija się woń wędrownikaI płynie pod ściany miejscowych, jak rękaCo mówi - przestańcie się lękać.Śpiewamy piosenki o drodze i pracy,O braku pieniędzy i braku miłości,Podnoszą się ze snu miejscowi pijacy,Słuchają oczami rozumnej przeszłości,Ktoś wstanie, podejdzie, zapyta - kto my?- My dzieci wolności, bezdomne my psy.Przysiada się stawiać i pytać nieśmiałoGdzie dobrze, gdzie lepiej, a gdzie pieniądz rośnie?I plączą się cienie pod niską powałąI coraz jest ciaśniej i duszniei i głośniej,Bo oto włóczędzy z przeszłością swą mrocznąDla ludu się stają wyrocznią.Mówimy o wojnach w dalekich krainach,Zmyślamy, bogactwa zdobyte, stracone,Słuchają, jak mszy, dolewają nam wina,I dziewki przysiada się też, ośmielone,Do ognia dorzuci przebiegły gospodarz:Noc długa korzyści mu doda.Rozgrzani, snujemy niezwykłą opowieśćZazdroszcząc im tego, że tacy ciekawi,Choć mają, co każdy powinien mieć człowiek,A za - byle co - już gotowi zastawićBy włóczyć się, szukać i błądzić, jak my I żyć bez pór roku, bez nocy i dni.Pijemy i każdy już ma coś na oku -Ten nocleg w piekarni, ten pannę piersiastą;Świt znajdzie nas znowu za miastem na stoku.Gdzie nikt tak naprawdę nic nie ma na własność,A im pozostanie piosenka i sny:"My dzieci wolności, bezdomne my psy"...
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: W

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: W

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: W

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Wiem Carla Fernandes
  „znów czuje ze tracę grunt pod nogami prze stój nie chcę wiedzieć czy to już co tam wołam z planów został gruzy taka kolej rzeczy , cóż chciałam mieć wszystko na raz i nie wiedział sama co”
 • It'll Be Okay Shawn Mendes
  „Are we gonna make it? Is this gonna hurt?" We can try to sedate it But that never works I start to imagine a world where we don't collide It's making me sick but we'll heal And the sun wil”
 • Nie Znasz Wad Dwa Sławy
  „Od kiedy wszedłem nie wiesz o co common zakręciłem w głowie czy za szybko wstałaś? już przeglądasz moje profilowe skomentujesz czy wkleisz 2 ognie? ty jak gospodarka albo influenserkja albo ”
 • Ratuj (ft. Tribbs) Smolasty
  „Ciągle jestem taki sam Coś zjebałem – to nie ja! Nie chce słuchać twoich rad Nie chce słuchać twoich dram Dla niej będę słodki cham Bukiet róż i nocny włam Dzisiaj nawet whisky sour nie uleczy t”
 • WOW MEGA Patrycja Mołczanow
  „Dzwoni menadżerka, mówi jest nowa oferta WOW MEGA skrzynka i koperta, w niej dycha w papierkach WOW MEGA Komu to zawdzięczam zapytam dzisiaj lusterka słyszę: WOW MEGA WOW MEGA, WOW MEGA, WOW ME”

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki W - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu W - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.