Jacek Kaczmarski: W

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: W

Wchodzimy z twarzami zdrowymi od mrozu,Siadamy przy ogniu tańczącym z radości.Ścieramy z nadgarstków odciski powrozów,Wołamy o wino i chleb i tłustości,Spod ścian patrzą na nas w milczeniu miejscowiNapięci, na wszystko gotowi.Wchłaniamy łapczywie wielkimi kęsami,Łykamy alkohol aż warczy nam w grdykach,Bekniemy czasami, pierdniemy czasami,Aż z ław w ciepło wzbija się woń wędrownikaI płynie pod ściany miejscowych, jak rękaCo mówi - przestańcie się lękać.Śpiewamy piosenki o drodze i pracy,O braku pieniędzy i braku miłości,Podnoszą się ze snu miejscowi pijacy,Słuchają oczami rozumnej przeszłości,Ktoś wstanie, podejdzie, zapyta - kto my?- My dzieci wolności, bezdomne my psy.Przysiada się stawiać i pytać nieśmiałoGdzie dobrze, gdzie lepiej, a gdzie pieniądz rośnie?I plączą się cienie pod niską powałąI coraz jest ciaśniej i duszniei i głośniej,Bo oto włóczędzy z przeszłością swą mrocznąDla ludu się stają wyrocznią.Mówimy o wojnach w dalekich krainach,Zmyślamy, bogactwa zdobyte, stracone,Słuchają, jak mszy, dolewają nam wina,I dziewki przysiada się też, ośmielone,Do ognia dorzuci przebiegły gospodarz:Noc długa korzyści mu doda.Rozgrzani, snujemy niezwykłą opowieśćZazdroszcząc im tego, że tacy ciekawi,Choć mają, co każdy powinien mieć człowiek,A za - byle co - już gotowi zastawićBy włóczyć się, szukać i błądzić, jak my I żyć bez pór roku, bez nocy i dni.Pijemy i każdy już ma coś na oku -Ten nocleg w piekarni, ten pannę piersiastą;Świt znajdzie nas znowu za miastem na stoku.Gdzie nikt tak naprawdę nic nie ma na własność,A im pozostanie piosenka i sny:"My dzieci wolności, bezdomne my psy"...
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: W

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: W

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: W

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

  • Na deser Julia Żugaj
    „Już nie szukam w oczach lustra idealnej jak ze zdjęć. I to nie gładka skóra, nowe włosy, usta Będą tym, co tworzy mnie. Lubię zapominać się i zakochiwać się w sobie. Czemu nie? Zmienić wszystk”
  • Mamy to - feat. Runa, Don Cleo
    „Z dziada i pradziada mamy to Zawsze praca brata - jeden głos To co trzyma razem Naszym jest obrazem To jest nasza moc Z dziada i pradziada mamy to Zawsze praca brata - jeden głos To co trzyma”
  • Obejmuję noce ft. Pezet, Livka Jonatan
    „Zgęstniały już światła lamp, Powoli robi się zimno. Tak jakby zapadł się świat, Jakby to było przed chwilą. Ziemia rozpuszcza się w horyzoncie, Wszystko się miesza jak campari z lodem. Jak lud”
  • Nieistotne Żabson
    „(Yeah, yeah, Mercury) (Yeah, yeah, twenty thousand dollars?) (Yeah, yeah, yeah, yeah) Ej, stare błędy są nieistotne (nieistotne) Moje stare błędy są nieistotne (yeah) Noszę złote zęby, choć nie”
  • Dźwięczność Voo Voo
    „Jakim się dźwiękiem tobie oddźwięczyć mam za tak wiele dobrego? gdy Bóg błaznom darował świat a ten grzeszy wciąż w imię jego”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki W - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu W - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.