Keke Palmer: Rainbow

Tekst piosenki

Brak wideo

Keke Palmer

Teksty: 20 Tłumaczenia: 0 Wideo: 2

Tekst piosenki

Keke Palmer: Rainbow

1st Verse We were so close, like to swords in one heart. But you're giving me this feeling that we're drifing apart.You don't come to me like you use to, and I don't cry on ya shoulder. I'm trying to understand this before darkness takes over.BridgeDid we lose touch cause' I didn't show you love. Did I say to much, or didn't I say enough? Did I let you down last time you came around? I hate to see you pull away.ChorusIt's like our rainbow's fading to black and white. And I just don't know what we have to fight. Do we have a problem, can we resolve it, is it something that we gotta talk about, can we figure it out? Cause' if we can't work it out make it right our rainbow's gonna turn to black and white. 2nd verse The distance between us is growing everyday. Feeling up with words we had no chance to say. What we had was like magic, we always thought the same thing.I'm afraid we might lose that, the colors are always changing. BridgeDid we lose touch cause' I didn't show you love. Did I say to much, or didn't I say enough? Did I let you down last time you came around? I hate to see you pull away.ChorusIt's like our rainbow's fading to black and white. And I just don't know what we have to fight. Do we have a problem, can we resolve it, is it something that we gotta talk about, can we figure it out? Cause' if we can't work it out make it right our rainbow's gonna turn to black and white.Every color disapears when you're not here. Can we resolve it, we gotta get over it
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Keke Palmer: Rainbow

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Keke Palmer: Rainbow

Skomentuj tekst

Keke Palmer: Rainbow

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Pierwsza miłość Genzie
  „Czułem, że muszę zagadać To nie była łatwa sprawa Naszła mnie lekka obawa Nie ma co się zastanawiać Serce mi bije za szybko Tylko piszemy, widzę cię za szybką Kiedy znajdziemy się blisko Emocje”
 • Mama (piosenka z 'Mam talent') Bartek Wasilewski
  „Bartek Wasilewski wykonał ten utwór w programie "Mam talent". Życie ma psychikę że odbiera czasem mowę twoje oczy tak piękne prawie jak karmelowe ja jestem twoim synem zawsze będę pamiętał ja”
 • I że czuje się sam - feat. Michał Szczygieł (prod. Michał Głomski) Julia Rocka
  „Znowu dzwonił do mnie w nocy i wysyłał wiadomości, których mam już dosyć. (Oooo) Nie chcę dłużej tego znosić, nigdy nie zrozumiem o co jej w sumie tak naprawdę chodzi. (Oooo) To nie trwało za dłu”
 • Chłopiec - feat. Patrycja Markowska, Sarius (prod. Zalucki) Sebastian Fabijański
  „Mamo zobacz jak twój syn już dziś nie płacze Bo jestem ponad, a błędy biorę na klatę Szukam Boga tam gdzie czeka tylko Diabeł By z dna wyciągać tych, co widzieli mój upadek Ale wstałem. Idę dalej,”
 • Och i ach Sylwia Grzeszczak
  „Siadam, bo już się zaczął film Zobaczmy go do końca dziś Nasze historie z kilku lat O czym to jest? No, powiedz sam Ten dla dorosłych świat nas zwiódł Co chwilę chciał coś mieć na już Jakąś prze”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Rainbow - Keke Palmer, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Rainbow - Keke Palmer. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Keke Palmer.