Oblivion: My Child

Tekst piosenki

Brak wideo

Oblivion

Teksty: 62 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

Oblivion: My Child

MY CHILD

In this torture of heartbeats I sat in the loneliest of dreams. Listening to my thoughts of pain slipping down my consciousness, like raindrops down a wet cliffwall. But then I heard something, I've never heard before.

There was a feeling of another mans presence , and a voice so loud and clear. As if, there was no other voice and there had never been no other voice.

Don't be sad.
Don't be afraid.
Don't feel pain.
You're not alone.

(But even though the voice was so loud and clear, as it filled every moment of my being I couldn't understand. For the words had no meaning to me.)

In all my life I've felt pain, and loneliness has always been my companion as I've walked down this endless road of existence. My heart exploded one more time and I was force to wake up from my never-ending state of melancholia.

Don't be scared.
Don't be afraid.
I am the life.
I am the way.

I could no longer resist the power of these words. Words who touched me like no one had ever touched me before. Just like if someone really cared. I searched my soul for words worthy enough but every word I found seemed to small.

In my desperation I cried in all the pain I felt inside, hoping for whoever was out there could hear me.
Please help me. Please help me. Please help me.

There was a moment of complete emptiness and quietness. And then as if someone sighed in relief.
My child. My child.

Don't be scared.
Don't be afraid.
I am the life.
I am the way.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Oblivion: My Child

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Oblivion: My Child

Skomentuj tekst

Oblivion: My Child

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Pierwsza miłość Genzie
  „Czułem, że muszę zagadać To nie była łatwa sprawa Naszła mnie lekka obawa Nie ma co się zastanawiać Serce mi bije za szybko Tylko piszemy, widzę cię za szybką Kiedy znajdziemy się blisko Emocje”
 • Mama (piosenka z 'Mam talent') Bartek Wasilewski
  „Bartek Wasilewski wykonał ten utwór w programie "Mam talent". Życie ma psychikę że odbiera czasem mowę twoje oczy tak piękne prawie jak karmelowe ja jestem twoim synem zawsze będę pamiętał ja”
 • I że czuje się sam - feat. Michał Szczygieł (prod. Michał Głomski) Julia Rocka
  „Znowu dzwonił do mnie w nocy i wysyłał wiadomości, których mam już dosyć. (Oooo) Nie chcę dłużej tego znosić, nigdy nie zrozumiem o co jej w sumie tak naprawdę chodzi. (Oooo) To nie trwało za dłu”
 • Chłopiec - feat. Patrycja Markowska, Sarius (prod. Zalucki) Sebastian Fabijański
  „Mamo zobacz jak twój syn już dziś nie płacze Bo jestem ponad, a błędy biorę na klatę Szukam Boga tam gdzie czeka tylko Diabeł By z dna wyciągać tych, co widzieli mój upadek Ale wstałem. Idę dalej,”
 • Och i ach Sylwia Grzeszczak
  „Siadam, bo już się zaczął film Zobaczmy go do końca dziś Nasze historie z kilku lat O czym to jest? No, powiedz sam Ten dla dorosłych świat nas zwiódł Co chwilę chciał coś mieć na już Jakąś prze”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki My Child - Oblivion, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu My Child - Oblivion. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Oblivion.