Seweryn Krajewski: Ziemio b

Tekst piosenki

Brak wideo

Seweryn Krajewski

Teksty: 147 Tłumaczenia: 0 Wideo: 9

Tekst piosenki

Seweryn Krajewski: Ziemio b

Ziemio błękitno-szara, wodo zielonooka! Gdzie jest szczenięca wiara, dziecinny, ufny głos, zwodzonych marzeń most? zbo z wysokim progiem, szkoło za rogiem zaraz! Kto to tak się postara, że nie do tańca gram, do kina chodzę sam? Dziewczynie, która na głos czytała mi Norwida, zawdzięczam serca nagłość i wiersza, co się nie przyda. Z tej samej ręki brałem pierwszego kłamstwa rózgi, w tym samym sadzie stałem, z tej samej drwiłem próżni. Ziemio błękitno-szara, wodo zielonooka! Gdzie jest szczenięca wiara, dziecinnych marzeń głos, zwodzonych marzeń most? Dziewczynie, która przeszłaprzez życie, jak przez szatnięzawdzięczam trochę piekłai niebo przedostatnie. Z tej samej ręki wziąłem to lustro, które stłukłem, i lęków nocnych sforę, i małą złotą furtkę. Ziemio błękitno-szara ....most.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Seweryn Krajewski: Ziemio b

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Seweryn Krajewski: Ziemio b

Skomentuj tekst

Seweryn Krajewski: Ziemio b

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Przybieżeli do Betlejem pasterze Kolędy
  „Przybieżeli do Betlejem pasterze, Grając skocznie Dzieciąteczku na lirze. Chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi. Oddawali swe ukłony w pokorze Tobie z serca ochotneg”
 • Cicha noc Kolędy
  „Cicha noc, święta noc, Pokój niesie ludziom wszem, A u żłóbka Matka Święta Czuwa sama uśmiechnięta Nad dzieciątka snem , Nad dzieciątka snem. Cicha noc, święta noc, Pastuszkowie ”
 • Nie miały aniołki choinki na święta Kolędy
  „1.Nie miały aniołki choinki na święta, o choince dla nich nikt tam nie pamiętał. Popatrzyły się na siebie, wywierciły dziurę w niebie ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho, ho! 2.Złapały za czubek naj”
 • Lulajże Jezuniu Kolędy
  „Lulajże Jezuniu, moja Perełko, Lulaj ulubione me Pieścidełko. Lulajże Jezuniu, lulaj, że lulaj A ty go matulu w płaczu utulaj Zamknijże znużone płaczem powieczki, Utulże zemdlone łkaniem ustecz”
 • Bóg się rodzi, moc truchleje Kolędy
  „Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony; Ogień krzepnie, blask ciemnieje, Ma granice nieskończony. Wzgardzony okryty chwałą, Śmiertelny Król nad wiekami; A Słowo Ciałem się stało ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • ziemio ma piosenka w radiu em

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Ziemio b - Seweryn Krajewski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Ziemio b - Seweryn Krajewski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Seweryn Krajewski.