Zakopower: Było minęło

Tekst piosenki

Zakopower

Teksty: 39 Tłumaczenia: 1 Wideo: 18
Profil artysty

Tekst piosenki

Zakopower: Było minęło

Pamiętam zapach snów
Rysunek twoich ust
Czas szczęśliwy
Byt prawdziwy

Jest we mnie aż do dziś
Najmniejsza z tamtych chwil
Tak realna
Niezniszczalna

Nie patrzę wcale wstecz
Bo ciągle przecież jest
Wielką siłą
Nasza miłość

Czasami niczym cień
Po cichu zjawia się
Wiecznie żywa
Wciąż nas wzywa

Choć mówisz było minęło
Ona wciąż tu jest
I znów się budzi
Nic nie minęło
Ona wciąż tu jest

Choć mówisz…
Było minęło

--

“Było minęło” - taki tytuł nosi piosenka, którą formacja Zakopower przygotowała na 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Singel znalazł się wśród dwunastu utworów przyjętych do konkursu ”Premiery”. Koncert ”Premiery” planowany jest na 9 czerwca 2017 roku. Za klip do "Było minęło" odpowiedzialny jest Michał Braum.
Autor tekstu: Sebastian Karpiel-Bułecka
Data dodania: 2017-05-11
Ostatnia edycja: jutjuber_bongo

Tłumaczenie piosenki

Zakopower: Było minęło

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
96 %
4 %

Inne teksty wykonawcy

Zakopower: Było minęło

Skomentuj tekst

Zakopower: Było minęło

Komentarze: 2

Sortuj

~Gość (13 sierpnia 2017, 22:37)
Re: Zakopower - Było minęło
Należy wyrazić ubolewanie nad coraz to bardziej nieudanymi próbami odstępowania od pierwotnej, wyrażonej już w nazwie zespołu, linii brzmieniowej. Dokonywa się to ustawicznie od trzeciej płyty zespołu poprzez wprowadzanie w szczególności elementów muzyki jazzowej. Nurty te, chociażby w domieszce, nie tylko nie komponują się z muzyką oraz gwarą góralską ale także poprzez swoją ekskluzywność pomniejszają grono potencjalnych słuchaczy i marginalizują zespół na polskim rynku muzycznym. Konsekwencją jest utrata roli społecznej i kulturowej zespołu. Szanując w pełni prawo pana Sebastiana do życia rodzinnego, które jest niepodważalne, nie należy jednocześnie dopatrywać się wyłącznie złośliwości w głosach tych, którzy twierdzą, iż założenie rodziny w sposób ujemny odbiło się na poziomie artystycznym grupy. Zespół, który posiada w nazwie słowo power nie może bowiem pozwolić sobie na dominację utworów o charakterze refleksyjnym i quasi filozoficznym. Tymczasem przesłanie płyty „Drugie pół” inspirowane zawirowaniami rodzinnymi lidera niejako wymusiło deficyt dynamicznego grania i wypełnienie go swego rodzaju balladami. Teksty oraz muzyka większości piosenek zostały dostosowane do sytuacji życiowej wokalisty, a przecież to nie pan Kudasik ani pan Pospieszalski właśnie zostali szczęśliwymi „tatami” i to nie oni akurat znaleźli „swoje drugie pół”. Należy więc negatywnie ocenić ewolucję zespołu, który z rockowo- folkowego przeistoczył się w folkowo- balladowy, co zdaje się być konsekwencją błędnego uzależnienia swojego charakteru wyłącznie od osobistych doświadczeń lidera. Zdecydowanie chybiona jest też koncepcja ostatniej płyty. Sympatykom czekającym nowej twórczości zespołu dla ugaszenia rozbudzonych apetytów został wrzucony jedynie mdławy substytut wymarzonej muzycznej uczty w postaci nowej aranżacji doskonale znanych i udanych piosenek, co stanowiło tylko ich pokaleczenie i pozostawiło niesmak. Niesmak ten uleczyć może jedynie nowa, tym razem już rzetelnie przygotowana płyta. Płyta na miarę możliwości zespołu, który niegdyś był wybitny ale liczył, że dobra sława i marka zawsze będzie już rekompensować fanom każde obniżenie poziomu. Tymczasem niepodważalne zasługi i osiągnięcia nie mogą jednocześnie wyłączyć rzetelnej i sprawiedliwej oceny późniejszej twórczości. Nie mogą usprawiedliwić wyraźnego pójścia na skróty jakim okazało się wydanie kwietniowej płyty. Nie mogą usprawiedliwiać ewidentnego braku pomysłu na kolejne piosenki czego wyrazem jest chociażby ich monotonność, którą powoduje powtarzanie niemalże do znudzenia tych samych fraz- najczęściej słów refrenu, który zdaje się już nigdy nie mieć końca. Członkowie zespołu Zakopower pracując nad kolejną płytą nie powinni zapominać, że zwyciężyć i potem osiąść na laurach to klęska. Niech te słowa wypowiedziane wiele lat temu staną się prawdziwą i właściwą inspiracją, czego całemu zespołowi jak i wszystkim jego sympatykom serdecznie życzę.
~Gość (22 maja 2017, 13:14)
Re: Zakopower - Było minęło
Ta piosenka w wydaniu Zakopower z wyjącym i wyduszającym z siebie jak baran Karpielem, jest poprostu beznadziejna! Melodia nic szczególnego, słowa ok. Może jak ta piosenka byłaby wykonana przez prawdziwego muzyka z super głosem, to można byłoby jej jeszcze pusłuchać! Dla mnie to lipa! "Boso" - to jeszcze da się pusłuchać, reszta ich pioseneczek to KICZ!!!

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • BZRP Music Sessions 53 (Pique Diss) Shakira
  „(Uh, uh, uh, uh) (Pa' tipos como tú) (Uh, uh, uh, uh) Ah-oh (Uh, uh, uh, uh) (Pa' tipos como tú) (Uh, uh, uh, uh) Perdón, ya cogí otro avión Aquí no vuelvo No quiero otra decepción Tanto”
 • Młody Paderewski Mata
  „Co mi mugole możecie powiedzieć Chcielibyście siedzieć na ostatnim piętrze Leżycie gdzieś na parterze i leżcie Niektórym wygodnie jest na dnie Byłem na minus 1 i nie jestem już Co najwyżej spad”
 • Uśmiech proszę! (piosenka z reklamy) Krzysztof Ibisz x ON
  „Tak, chcę widzieć błysk z twoich ust Zwykle nie gryzę, więc pokaż mi już Każdy twój ząbek ucieszy dziś mnie O szczery uśmiech więc proszę cię Tak, wszystkie zęby piękne są Pokaż więc swoje, śmi”
 • jak nie wrócę po północy (feat. Szpaku) Kuban
  „Nienawidzę pi*d, a chwilowo byłem jedną z nich Największy to ze sobą miałem beef Prosili o bis Musiałem sobie dolać, żeby wyjść A miałeś za idola mnie do dziś Srałem na idoli, nie musiałem podb”
 • As It Was (Harry Styles Cover, America's Got Talent, Mam Talent) Sara James
  „Holdin' me back Gravity's holdin' me back I want you to hold out the palm of your hand Why don't we leave it at that? Nothin' to say When everything gets in the way Seems you cannot be replaced ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • zakopower bylo minelo
 • było minęło tekst
 • było minęło zakopower tekst
 • zakopower było minęło
 • teksty zakopaler

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Było minęło - Zakopower, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Było minęło - Zakopower. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Zakopower.