Dawid Podsiadło: Post

Tekst piosenki

Dawid Podsiadło

Teksty: 66 Tłumaczenia: 8 Wideo: 50
Profil artysty

Tekst piosenki

Dawid Podsiadło: Post

Czy ona z nim spała
Czy było bara-bara
Wielce ciekawi mnie
Post

Czy staję na zakazach
Czy płaci każdy mandat
Na pewno nie
Post

Czy płaci alimenty
Kupuje im prezenty
Nie wydaje mi się
Post

Czy dalej dużo ćpa
Jakie tatuaże ma
Co za człowieka wrak
Post

A ja tu poszczę bo piątek
Więc rybę mam na obiad
I zemszczę się, pomszczę
Niesprawiedliwe, to idiota

Więc ja tu poszczę, bo piątek
Na straży, tu przy wrotach
No weź nie wpuszczaj ich Piotrek
To sama jest hołota

Nie będzie żaden Niemiec
Czy inny cudzoziemiec
Co dzień spluwał mi w twarz
Post

Zabierz te Pottery, te tęczowe rowery
Weź mi to wszystko spal
Post

Zaczynam dziś odwierty
Bo węgiel to diamenty
Zimą będzie mnie grzał
Post

Kobieto weź nie pyskuj
Na moim świecie dysku
Masz mi rodzić i prać
Post

A ja tu poszczę bo piątek
Więc na obiad mam pstrąga
I Zemszczę się, pomszczę
Niesprawiedliwe, to idiota

Więc ja tu poszczę, bo piątek
Na straży, tu przy wrotach
Piotrek, no wpuść mnie do środka
No weź mi niebo pokaż

Rzucę kamieniem prosto w twoją twarz
Nic o mnie nie wiesz, a ja ciebie znam
W niebieskim niebie nie otworzą bram
Bóg da zbawienie, ale tylko nam

Rzucę kamieniem prosto w twoją twarz
Nic o mnie nie wiesz, a ja ciebie znam
W niebieskim niebie nie otworzą bram
Bóg da zbawienie, ale tylko nam
Autor tekstu: Dawid Podsiadło
Data dodania: 2022-06-06
Tekst dodał: polandinio
Ostatnia edycja: nix96
PDF Edytuj

Tłumaczenie piosenki

Dawid Podsiadło: Post

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
83 %
17 %

Inne teksty wykonawcy

Dawid Podsiadło: Post

Skomentuj tekst

Dawid Podsiadło: Post

Komentarze: 30

Sortuj

~Gość (21 kwietnia 2023, 09:32)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Typowy lewacki bełkot
~Gość (25 października 2022, 08:41)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Naprawdę kiepsko
~Gość (24 października 2022, 02:53)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Super tekst i Super piosenka. Słucham z przyj ością. A tekst ....sama prawda. Zuza
~Gość ( 5 sierpnia 2022, 11:16)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Dramat. Aż się zdziwiłam, ze to Podsiadło z takim słabym utworem. Mnie on irytuje , nie da rady się go słuchać. Każdy ma inny gust wiec to moja subiektywna ocena. Dobrze na rynku jest tyle utworów , ze każdy znajdzie coś dla siebie. Ja w każdym razie Panu Podsiadlo dziękuje. Pozdrawiam
~Gość (28 lipca 2022, 13:33)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Słabiutko.
~Gość (27 lipca 2022, 21:28)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Znakomity tekst. Świetna aranżacja. Super wykonanie. Odnalazłby się również w erze Imagine Lennona. Wkurza Gościa tzn . że cel utworu został osiągnięty.
~Gość (26 lipca 2022, 10:12)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Zenada
~Gość (25 lipca 2022, 15:18)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Wylewanie żali typowego lewaka... Pewnie chciał, żeby było fajnie i śmiesznie, a wyszło jak zwykle żałośnie.
~Gość (22 lipca 2022, 09:21)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Podsiadło nagrywa już żeby nagrać cokolwiek. Równia pochyła. Tak wnerwiajacego utworu dawno nie słyszałem.
~Gość (21 lipca 2022, 23:38)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Ze smutkiem widzę, jak wykorzystuje się muzykę do promowania jednostronnej krytyki osób o prawicowych poglądach. Uważam fanatyzm i bigoterię za jedne z najgorszych cech ludzkich, ale to nie są tylko cechy jednostek z prawej strony sceny politycznej. Najwięcej hejtu jakiego doznałem było ze strony liberałów i dosłownie niemiec napluł mi w twarz za to, że skrytykowałem go za obrażanie dziewcząt z harcerstwa i nazywanie ich faszystkami. Co więcej ten młody człowiek miał poparcie swego opiekuna, który stwierdził, że narodowe wartości to żadne wartości. Drugim przykładem hejtu była sytuacja w której powiedziałem aktywiście lewicowemu, że jestem przeciwko przymusowemu przyjmowaniu imigrantów. Dlaczego? Bo Konstytucja gwarantuje swobodę przemieszczania się, a przymusowe umieszczanie imigrantów w Polskich ośrodkach dla uchodźców narusza te prawo. Trzecia sytuacja była związana z Marszem Niepodległości (nota: ostatni marsz miał za dużo idiotów, którzy nie rozumieją, że bycie patriotą nie oznacza ksenofobii i fundamentalizmu religijnego) i powiedziano mi prosto w twarz, że tylko faszyści tak paradują z flagami swego kraju (Mam nadzieję, że to samo ci ludzie będą w stanie powiedzieć to mieszkańcom Ukrainy). Ostatnia sytuacja związana jest z LBGT. Znajoma, Gosia...ups teraz Grzegorz to umiarkowany aktywista. Niestety osoby z jej kręgów były strasznie skrajnie nastawione do całej kwestii adopcji dzieci przez osoby w związkach jednopłciowych. Kiedy zapytałem o problemy wychowawcze w takich związkach i jakie są plany by zminimalizować stres dziecka w tak unikatowej sytuacji zostałem wyzwany od najgorszych, a co więcej powiedziano mi, że najlepiej takich jak ja wykastrować, bo tylko dzieciom bym szkodził (sic!) i pranie mózgu im przeprowadził. Oto jakże dorosłe były postawy liberałów. Mam nadzieję, że WSZYSCY wykażą się odrobiną bardziej dojrzałej dyskusji i większą dozą refleksji ponieważ WSZYSCY jesteśmy obywatelami Polski. Piosenka o hejcie i bigoterii powinna istnieć, ale niestety wykonanie okazało się tragiczne i jednostronne. Mam nadzieję, że pan Podsiadło przemyśli takie podejście i zrobi naprawdę porządny kawałek muzyki bo ma talent i umie dotrzeć do ludzi. Niestety tym razem nabijanie się z wad pokazało, jak bardzo sam jest zaślepiony.
~Gość (21 lipca 2022, 13:27)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Dawno tak beznadziejnej piosenki nie słyszałam
~Gość (12 lipca 2022, 13:43)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Populistyczny tekst o wadach i przywarach współczesnego świata.
~Gość (10 lipca 2022, 16:47)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Uwielbiałam słuchać Dawida... Może dlatego, że śpiewał cis lepszego. A teraz taki gniot...to i tak delikatne określenie na to co się tu zadziało.
~Gość (10 lipca 2022, 08:35)
Re: Dawid Podsiadło - Post
jak usłyszałem w radio to aż przepisałem w wyszukiwarce słowa, żeby znaleźć autora tego badziewia. Nie spodziewałem się że to taki znany artysta zaśpiewal takie coś.
~Gość ( 5 lipca 2022, 02:48)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Żaden to "powiew świeżości" ani "krytyka dewot", lecz przykład powielania stereotypów. Tekst ocieka powierzchownością. W którym to kościele szukać tych osób z kamieniem? Nie ma fal. Jest żal.
~Gość ( 2 lipca 2022, 09:31)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Beton nie myśli i nie pozwala na to aby inni myśleli - więc nie dziwią mnie niektóre komentarze. Hejt jest reakcją na niezrozuminie.
~Gość (30 czerwca 2022, 21:19)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Prymitywny tekst , prymitywne robienie punktów na krytyce katolików . Bez klasy ….
nix96 (29 czerwca 2022, 21:03)
Re: Dawid Podsiadło - Post
czytając te komentarze da sie stwierdzić że jesteśmy bardzo zacofanym narodem jednak.. ludzie nie rozumieją przekazu kompletnie :(
~Gość (28 czerwca 2022, 15:08)
Re: Dawid Podsiadło - Post
"Raczej o Twoich uprzedzeniach, opiniach o innych formułowanych w oparciu o domysły, braku umiejętności do posiadania wątpliwości w temacie własnych przekonań, ignorowaniu nieścisłości we własnym światopoglądzie przy jednoczesnym wytykaniu go u "strony przeciwnej"" - no przecież dokładnie to robi Autor w tej piosence.
~Gość (27 czerwca 2022, 19:03)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Moi Drodzy, 1. Wjeżdżanie na tę "prawą" stronę światopoglądową rzeczywiście sprzedaje się dobrze i może przysporzyć popularności, to prawda. Tylko że Podsiadło raczej już jest dość znany i popularny, na muzie swoje zarobił więc może zamiast odpowiadać sobie na niezadane pytanie dobrze byłoby zastanowić się naprawdę "dlaczego artyści nas atakują" i pozbierać trochę więcej możliwych odpowiedzi niż dwie pierwsze z brzegu. 2. Dlaczego nie wyśmiewa się z tej "drugiej" strony tylko z Waszej? Możliwe że dlatego, że to z Wami się nie zgadza, a tamta strona jest bliższa jego światopoglądowi. Spisku bym się tu nie doszukiwał, Podsiadło raczej nigdy prawicowy nie był. Co również nie musi znaczyć, że jest skrajnym liberałem. 3. Ciekawostką jest to, że jeśli jesteś osobą, która poczuła się tym tekstem dotknięta - to najprawdopodobniej jest o Tobie. Nie o Twojej wierze, nie o tym że pościsz czy ze chodzisz do Kościoła, serio. Raczej o Twoich uprzedzeniach, opiniach o innych formułowanych w oparciu o domysły, braku umiejętności do posiadania wątpliwości w temacie własnych przekonań, ignorowaniu nieścisłości we własnym światopoglądzie przy jednoczesnym wytykaniu go u "strony przeciwnej". I o tym, że zamiast pracować nad sobą i spójnością swoich przekonań (to wcale nie wymaga wyrzeczenia się wiary czy zmiany poglądów, nie, to szlifowanie ich obecnej formy i głębokie przemyślenia w ich obszarze) to dla Was pierwszym odruchem jest zakrzyknąć "No, ale Wy za to (...)". Tak jakby hipokryzja Waszych przeciwników poglądowych była wystarczającym usprawiedliwieniem dla własnej hipokryzji. 4. Tak, z premedytacją używam tu określenia "światopogląd", ten tekst nie jest o >prawdziwej< wierze. Wiara to zbiór dogmatów i przestrzeganie zasad z nich wynikających, to samo w sobie nie jest przecież niczym złym czy czymś z czego można by się naśmiewać. To, co jest zabawne to to, że mimo że Wasz mesjasz powiedział "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?", a Wy my na to pytanie odpowiadacie "No tak, a co?". O tym mówi końcówka utworu. 5. Mówię o stronach tego konfliktu biorąc ich nazwy w cudzysłów, bo prawda jest taka, że po obu stronach są osoby dokładnie takie same jak Wy. Po obu stronach są hipokryci i osoby z twardym kręgosłupem moralnym. Idioci i mędrcy, motłoch i elita, furiaci i stoicy. Różnicie się tylko poglądami, wychowaniem, pewnie środowiskiem, ale jesteście tymi samymi ludźmi - grupą osób która wybrała dwubiegunowy świat olewając nieskończoną ilość opcji trzecich. Więc widząc oburzoną Julkę na twitterze burzącą się że ktoś jest faszystą bo nie używa genderowych zaimków to zastanówcie się, czy nie jesteście jej lustrzanym odbiciem. Żyj i daj żyć innym.
~Gość (27 czerwca 2022, 16:24)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Niech zrobi taki tekst o hipokrytach z lgbt, co mówią o tolerancji a plują jadem na każdego kto się z nimi nie zgadza
~Gość (27 czerwca 2022, 12:53)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Rewelacja !!! Uwielbiam ten utwór!!
~Gość (27 czerwca 2022, 12:47)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Zastanówcie się zanim napiszecie że to atak na wiarę... To atak na pseudo katolików, którzy w ramach swojej wiary łamią każde zasady byle zdyskredytować innych. Krytyka i ocenianie ludzi "gorszych" od nich zawsze trzeba piętnować . Post co piątek czy niedzielna msza nie czyni z was dobrych ludzi. Ten utwór to krytyka dewot i wszystkich najgorszych wad z tym związanych.
~Gość (27 czerwca 2022, 11:04)
Re: Dawid Podsiadło - Post
głęboki tekst? hmm błoto stwarza czasem pozory głębi
~Gość (27 czerwca 2022, 08:28)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Chcesz mieć pieniądze i być na fali, kto lepiej katolom przywali ? POST
~Gość (26 czerwca 2022, 10:02)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Świetny, prawdziwy tekst. Bardzo na czasie. Oj będzie hejt ze strony katolików hipokrytów. Nie mylić z prawdziwą wiarą. Dziękuję Dawid za ten powiew świeżości!
~Gość (25 czerwca 2022, 17:37)
Re: Dawid Podsiadło - Post
"Kolejny kawałek z politycznym podtekstem. Wyśmiać wiarę" a kto tę wiarę na siłę, kolanem i łokciem wpychał i wpycha do polityki i prawodawstwa? zastanów się człowieku. teraz prawicy za nic nie wolno skrytykować, bo od razu się zasłaniacie wiarą i obrażaniem uczuć religijnych. a wasza religia się kończy jak trzeba kogoś zbluzgać lub komuś zniszczyć życie własnym widzi misię
~Gość (24 czerwca 2022, 21:43)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Kolejny kawałek z politycznym podtekstem. Wyśmiać wiarę, wyśmiać drugą stronę - oto stary-nowy cel tego pana artysty. A tak się dobrze zapowiadał, z oczu mu dobrze patrzyło i grzeczny taki był... Może coś o hipokryzji drugiej strony? Tak, wiem - nie ma.
~Gość (24 czerwca 2022, 08:01)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Smutna prawda o Nas Polakach
~Gość (24 czerwca 2022, 06:06)
Re: Dawid Podsiadło - Post
Oj dobry tekst, dobry

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Pierwsza miłość Genzie
  „Czułem, że muszę zagadać To nie była łatwa sprawa Naszła mnie lekka obawa Nie ma co się zastanawiać Serce mi bije za szybko Tylko piszemy, widzę cię za szybką Kiedy znajdziemy się blisko Emocje”
 • Mama (piosenka z 'Mam talent') Bartek Wasilewski
  „Bartek Wasilewski wykonał ten utwór w programie "Mam talent". Życie ma psychikę że odbiera czasem mowę twoje oczy tak piękne prawie jak karmelowe ja jestem twoim synem zawsze będę pamiętał ja”
 • I że czuje się sam - feat. Michał Szczygieł (prod. Michał Głomski) Julia Rocka
  „Znowu dzwonił do mnie w nocy i wysyłał wiadomości, których mam już dosyć. (Oooo) Nie chcę dłużej tego znosić, nigdy nie zrozumiem o co jej w sumie tak naprawdę chodzi. (Oooo) To nie trwało za dłu”
 • Chłopiec - feat. Patrycja Markowska, Sarius (prod. Zalucki) Sebastian Fabijański
  „Mamo zobacz jak twój syn już dziś nie płacze Bo jestem ponad, a błędy biorę na klatę Szukam Boga tam gdzie czeka tylko Diabeł By z dna wyciągać tych, co widzieli mój upadek Ale wstałem. Idę dalej,”
 • Och i ach Sylwia Grzeszczak
  „Siadam, bo już się zaczął film Zobaczmy go do końca dziś Nasze historie z kilku lat O czym to jest? No, powiedz sam Ten dla dorosłych świat nas zwiódł Co chwilę chciał coś mieć na już Jakąś prze”

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Post - Dawid Podsiadło, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Post - Dawid Podsiadło. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Dawid Podsiadło.