Jacek Kaczmarski: Ko

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Ko

Za chwilę start wielkiego biegu za miliony.- Więc doczekałem się nareszcie swego dnia!Chrypną głośniki: Czarny koń, dżokej w czerwonym!- To dżokej mój, a Czarny koń - to właśnie ja!Nie na mnie skierowane publiczności oczy,Na mnie nie stawiał nikt, pisano o mnie źle,Ale ja wiem, że mogę gnać, co koń wyskoczyI że zwycięstwo jest pisane właśnie mnie!Start! Tunel toru za barierą się otwiera,Do przodu rwę, wiatr z oczu mi wyciska łzy,Dżokej w strzemionach staje, chłoszcze ,jak cholera!Na czarnej sierści rosną pierwsze pręgi krwiSam wiem, jak biec! Kopyta szarpią ruń na bruzdy,Przeszkody tnę - jedna po drugiej - od niechcenia!Ach, jakbym biegł! - Tylko bez siodła i bez uzdy,Co chcą powstrzymać mnie od mego przeznaczenia!Co mnie obchodzą publiczności dzikie wrzaski!Co mnie obchodzi dżokej mój - czerwony karzeł?!Ja tu dla siebie biegnę, nie z niczyjej łaski,I - co potrafię - zaraz wszystkim wam pokażę!Znikają z obu stron chorągwie, twarze, godła,Ja czuję tor i tylko tor i kopyt takt,Więc jeden ruch! - I wylatuje dżokej z siodłaI z pyska znika mi wędzidła słony smak!Pędzę co sił, cóż dla mnie dyskwalifikacja -Przegrywa stajnia, dżokej, widz - ale nie ja!Nikt nie zagrozi mi - to dla mnie ta owacja,Lecz meta nie jest końcem biegu - ani dnia!Więc dalej gnam, nie wiedząc - czy to ja, czy nie ja,O którym wrzeszczą, że oszalał! - Ich to rzecz!Stać mnie na wszystko! - byle tylko bez dżokeja!I raz na zawsze - z siodłem, uzdą, pejczem - precz!
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Ko

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Ko

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Ko

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Mama Doda
  „I don’t wanna be the one who brakes you I don’t wanna let you down If my love is not unconditional why Should you be here at all now Rule number one is you need to feel wanted Unhappy people ”
 • Explosion Ech poleczko (DNSQ Remix) - feat. Guzowianki Kalwi & Remi
  „Kalwi & Remi feat. Guzowianki prezentują piosenkę "Explosion Ech poleczko" (DNSQ Remix). Słonko w stawie spać się kładzie lecz muzyka dalej gra nie usiedzi nikt na ławie i Zosieńka nad staw gna ”
 • Why Kiki? Iam Tongi
  „Blue water dancing, ocean spray in the air Trade winds waving your jet black hair Island girl, kinda east side crazy You never call me yours but you call me baby Dinosaurs Spine at Hang Dong, Ta X”
 • Neodym (feat. Błażej Król) Nosowska
  „Może być mocniej i głośniej Bardziej i bliżej Bliżej Nie przywołałaś mnie gestem Chodź To było coś bardziej jak to Co wzywa ćmy Ciało pamięta więcej Znowu myślę o… Tak zmęczony, że pewnie ni”
 • Świenty Paweł Latające Biustonosze
  „Czy to tygrys, czy to lew Właśnie zmieszał z Jarkiem krew Nie do wiary że punkowiec To prezesa dziś dachowiec Tyle było opowieści O tych JOW-ach co tak miały Odbudować demokrację A to zwykłe ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • kaczmarski "i tylko"

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Ko - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Ko - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.