Jacek Kaczmarski: Zmartwychwstanie Mandelsztama

Tekst piosenki

Brak wideo

Jacek Kaczmarski

Teksty: 185 Tłumaczenia: 0 Wideo: 5

Tekst piosenki

Jacek Kaczmarski: Zmartwychwstanie Mandelsztama

Po Archipelagu krąży dziwna fama,Że mają wydawać Ośkę Mandelsztama.Dziwi się bezmiernie urzędnik nalany:Jakże go wydawać? On dawno wydany!Tłumaczy sekretarz nowy ciężar słowa:Dziś "wydawać" znaczy tyle, co "drukować".Powstał mały zamęt w pamięci strażników:Którego Mandelsztama? Mamy ich bez liku!Jeden szyje worki, drugi miesza beton,Trzeci drzewo rąbie - każdy jest poetą.W oczach urzędników rośnie płomień grozy,Bo w szwach od poetów pękają obozy.Przeglądają druki, wyroki - nic nie ma,Każda kartoteka zmienia się w poemat.A w tym poemacie - ludzi jak drzew w tajdze,Choćbyś sczezł, to tego jednego - nie znajdziesz!Stary zek wspomina, że on dawno umarł,Lecz po latach zekom miesza się w rozumach.Bo, jak to być może, że ziemia go kryje,Gdy w gazetach piszą, że Mandelsztam żyje!?Skądże mają widzieć w syberyjskich borach,Że to "życie" to tylko taka - metafora.Patrzy z góry Osip na te wyspy krwaweI gorzko smakuje swą spóźnioną sławę.Bo, jak to być może, że ziemia go kryje,Gdy w gazetach piszą, że Mandelsztam żyje!?Skądże mają widzieć w syberyjskich borach,Że to "życie" to tylko taka - metafora.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Jacek Kaczmarski: Zmartwychwstanie Mandelsztama

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Jacek Kaczmarski: Zmartwychwstanie Mandelsztama

Skomentuj tekst

Jacek Kaczmarski: Zmartwychwstanie Mandelsztama

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Mama Doda
  „I don’t wanna be the one who brakes you I don’t wanna let you down If my love is not unconditional why Should you be here at all now Rule number one is you need to feel wanted Unhappy people ”
 • Explosion Ech poleczko (DNSQ Remix) - feat. Guzowianki Kalwi & Remi
  „Kalwi & Remi feat. Guzowianki prezentują piosenkę "Explosion Ech poleczko" (DNSQ Remix). Słonko w stawie spać się kładzie lecz muzyka dalej gra nie usiedzi nikt na ławie i Zosieńka nad staw gna ”
 • Why Kiki? Iam Tongi
  „Blue water dancing, ocean spray in the air Trade winds waving your jet black hair Island girl, kinda east side crazy You never call me yours but you call me baby Dinosaurs Spine at Hang Dong, Ta X”
 • Neodym (feat. Błażej Król) Nosowska
  „Może być mocniej i głośniej Bardziej i bliżej Bliżej Nie przywołałaś mnie gestem Chodź To było coś bardziej jak to Co wzywa ćmy Ciało pamięta więcej Znowu myślę o… Tak zmęczony, że pewnie ni”
 • Świenty Paweł Latające Biustonosze
  „Czy to tygrys, czy to lew Właśnie zmieszał z Jarkiem krew Nie do wiary że punkowiec To prezesa dziś dachowiec Tyle było opowieści O tych JOW-ach co tak miały Odbudować demokrację A to zwykłe ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • zmartwychwstanie mandelsztama interpretacja
 • zmartwychwstanie mandelsztama

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Zmartwychwstanie Mandelsztama - Jacek Kaczmarski, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Zmartwychwstanie Mandelsztama - Jacek Kaczmarski. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Jacek Kaczmarski.