Kolędy: Jingle bells

Tekst piosenki

Kolędy

Teksty: 163 Tłumaczenia: 30 Wideo: 147
Profil artysty

Tekst piosenki

Kolędy: Jingle bells

Ref. Jingle bells, Jingle bells,
jingle all the way.
Oh, what fun it is to ride,
in a one horse open sleigh. (hey!) 2x
Dashin` through the snow
in a one horse open sleight.
O`er the fields we go
laughin` all the way.
Bells all bobtail ring,
makin` sprints bright.
What fun it is to ride
and sing a sleighin
Song tonight...
Ref.(...)2x
Autor tekstu: James Lord Pierpont
Data dodania: 2011-02-22
PDF Edytuj

Tłumaczenie piosenki

Kolędy: Jingle bells


Dzwonią dzwonki, dzwonią dzwonki,
dzwonić do końca.
Och, jak fajnie jest jeździć
w saniach na jednym koniu. (hej!) 2x
Dashin` przez śnieg
w saniach jednego konia.
Na polach idziemy
śmiać się przez całą drogę.
Bells all bobtail ring,
sprawiają, że sprinty są jasne.
Co za przyjemność z jazdy
i śpiewaj na saniach
Piosenka dziś wieczorem ...
Ref. (...) 2x
Autor opracowania: ahajulq
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
69 %
31 %

O tym utworze

Kolędy: Jingle bells

Jingle bells


"Jingle bells" to utwór, który pierwotnie nazywał się "One Horse Open Sleigh", co w wolnym tłumaczeniu na język polski oznacza - "Otwarte sanie zaprzężone w jednego konia". Za napisanie tekstu oraz skomponowanie muzyki odpowiedzialny jest amerykański autor tekstów - James Lord Pierpont. Pierwszą publikację piosenki datuje się na 16 września 1857 roku. Istnieją jednak pewne rozbieżności, co do tego, gdzie dokładnie powstała "Jingle bells". Uważa się, że mogło to być w miejscowości Savannah w stanie Georgia lub w miejscowości Medford w stanie Massachusetts.

 

Wbrew pozorom, choć piosenka uważana jest za typowo świąteczną, nie ma ona jednak nic wspólnego z okresem bożonarodzeniowym. Tekst "Jingle bells" opowiada o dziewiętnastowiecznych kuligach, które organizowane były na zaśnieżonych ulicach (Salem Street), miejscowości Medford.


Istnieje też kilka różnych wersji, dotyczących genezy utworu "Jingle Bells". Najbardziej znana mówi, że James Lord Pierpont skomponował ją z okazji Święta Dziękczynienia, dla dzieci z chóru, prowadzonego w niedzielnej szkółce, przez jego ojca. "One Horse Open Sleigh" zyskał tak dużą popularność, iż dzieci zostały ponownie poproszone o jego wykonanie, tym razem w okresie Bożego Narodzenia.

 

Przez lata piosenka doczekała się wielu interpretacji. Wykonywały ją między innymi takie gwiazdy jak: Bing Crosby i The Andrews Sisters, Perry Como, Frank Sinatra, Dean Martin, Barry Manilow, Michael Bublé i The Puppini Sisters, The Vamps, czy Gwen Stefani. Co ciekawe, "Jingle bells" doczekało się również polskiej wersji językowej, która znalazła się w repertuarze Krzysztofa Krawczyka.


Bing Crosby i The Andrews Sisters w 1943 roku nagrali jazzową interpretację utworu "Jingle Bells", która zapewniła piosence niesłabnącą do dziś ogromną popularność.

 

Na kanale @JingleBellsChristmasMusic, w serwisie muzycznym YouTube, "Jingle Bells" ukazało się 19 grudnia 2011 roku. Od czasu publikacji piosenka wyświetlona została ponad 161 milionów razy (sierpień 2024).

 

Inne teksty wykonawcy

Kolędy: Jingle bells

Skomentuj tekst

Kolędy: Jingle bells

Komentarze: 1

Sortuj

~Gość (25 listopada 2016, 18:26)
Re: Kolędy - Jingle bells
Fajne!

Polecane na dziś

Teksty piosenek

  • dorosłe serce WERSOW
    „Serce dorosło wciąż łamie się w pół padło zbyt wiele między nami złych słów wiem że mnie kochasz na swój sposób to ja tak bardzo tęsknie ale nie jest mi żal bo jesteś chciałam byś chociaż spojrzał na ”
  • Od nowa Julia Wieniawa
    „Znam takich jak Ty słowa rzucasz na wiatr byłeś tak pewny a znów jesteś sam czułam się lekko tak przy Tobie pod płaszczem gwiazd świeciłam mocniej szkoda, że mimo tego nie widziałeś mnie ”
  • CHA CHA Sobel
    „Przecież sama nie wiesz czego chcesz I ja od dawna czuję, że nie warto Wiesz, że daję serce Ci na dłoni Które Ty wraz z petem wyrzucisz przez balkon Koniec z walką, wiem, że nie dam Ci już... N”
  • Maison - ft. Lucie Emilio Piano
    „Où va-t-on ? Quand on n’a plus de maison ? Les fleurs sous le béton, Maman, Dis-le-moi, Où va-t-on ? Est-ce qu’un jour on sait vraiment ? Ou est-ce qu’on fait semblant, tout le temps ? Où va”
  • Chcę ciebie częściej Maciej Skiba
    „Powiedz coś Tak od niechcenia Chcę Ciebie słuchać To miłe dla ucha Bez Ciebie szare mam dni Kiedy nie dzwonisz Nie robię nic Wszystko jest po nic Tylko Ty Potrafisz mnie przed tym o”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

  • jingle bells tekst
  • piosenka jingle bells
  • jingle bells tłumaczenie
  • jingle bells słowa
  • tekst jingle bells

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Jingle bells - Kolędy, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Jingle bells - Kolędy. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Kolędy.