Mezo: Czerwiec '56

Tekst piosenki

Brak wideo

Mezo

Teksty: 66 Tłumaczenia: 0 Wideo: 7

Tekst piosenki

Mezo: Czerwiec '56

Żaden rząd nie może utrzymać się długo przy władzy, jeżeli będzie się opierał tylko na bagnetach i czołgach. 1.Dziś nie bez przyczyn Tłum na ulicy krzyczy W tym kraju robotniczym Niczym są robotnicy A władza wgraża przymusem ustrój Który głównie zdraża i sprzyja ubóstwu Było ich stu dwustu tysiąc sto tysięcy I między nimi niewidzialne więzy Stali na placu, stali na, zdani na siebie Spontaniczny wydarzeń przebieg Jeszcze wczoraj strach trzymał ich wyzwach Strach puścił nadzieję, strach nadzieję zagryzał Dziś byli społeczeństwem, szli w jednym rzędzie Nikt nie chciał w swoim kraju czuć się, jak więzień I nikt się nie wycofał, mimo ofiar Mimo, że cena tego była wysoka Ale zbudowano pomnik, który nie zginie Potomni pytają, kto był temu winien To ta elita marna To ta totalitarna władza Której jedyną siłą jest armia Wszędzie na całym świecie jest przeszkodą By mogły rosnąć społeczeństwo i wolne słowo Bo demokracja może być zasadą Ale demokracja też może być fascadą Dziś możemy swobodnie nieść treść Oddajmy cześć Poznaj pięć sześć. Krew przelana w Poznaniu obciążą wroga. Obciąża wrogie w Polsce ośrodki perialistyczne i reakcyjne podziemie, które są bezpośrednimi sprawcami zajścia. 2.Coś pęka wtedy, gdy rośnie ucisk I wybucha, kiedy to dotyczy ludzi Są granice, które mają własny alarm Tych sygnałów nie zagłuszy żaden hałas Nie ma planów, które mogą być receptą Statystyka nie dotyka tego, co jest z zewnątrz Tam nie dociera sonda, para to władzy Co jak dzika horda bije tak, by zabić Czasem rośnie napięcie, zaczyna iskrzyć To zupełnie inny świat, niż ten opisany w Biblii Szukanie wroga przez największego kata Gdy dyplomacja pada, zostaje tylko atak Ten chory system nie zdał egzaminu Trzeba poprzeć wolność, choć na kilka minut To dławione życie, które nie rozkwita Słychać tylko serca bicia tych, których to dotyka Tysiące osób zebranych solidarnie Prośby, kontrarządco wystawia armię Chodźmy, mamy prawo mieć swoje zdanie Wielu z tych, co poszło nigdy nie powstanie Czarny czwartek, czerwiec, miasto Poznań W pięćdziesiątym szóstym pisała się historia Teraz jesteśmy wolni, mamy wolny wybór Wybierajmy godnie, nie przynosząc wstydu. Powtarzamy bowiem raz jeszcze. Nie ostoi się długo żaden rząd i żadna władza, jeżeli terror i przemoc będą jedynym jej oparciem. W ostatniej stancji bowiem decydował i decyduje nadal człowiek.
Autor tekstu: nieznany

Tłumaczenie piosenki

Mezo: Czerwiec '56

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Mezo: Czerwiec '56

Skomentuj tekst

Mezo: Czerwiec '56

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Parapetówa (Hotel Maffija 2) SB MAFFIJA
  „W pałacu na kacu pachnie skunem Stawiaj stówę, że znów to powtórzę Wódy w ch*j dawaj na parapetówę, hej Parapetówę, hej Dawaj na górę To pora obiadowa na tarasie konsumuję Obwieszony złotem z ”
 • Classy Girl Zenon Martyniuk
  „Napisz dzisiaj do mnie Wciąż jestem sam Wciąż mi się śnisz Myśl rozpala płomień Wiesz czego chcę Zaufaj mi Miłość zakwita wieczorem Zaczarowany kwiat Może chcesz dzisiaj dołączyć Pokolorujesz”
 • WARTOŚCI Kubańczyk x Ewelina Lisowska x DJ Slavic
  „Rządzi tu sex A dobre wartości zastępują złe Swingersi, kluby i cash Jak randki, to częściej tylko one night stand Życie traktują jak grę Leje się krew, łzy, pot Potem dopada cię stres To pande”
 • A jednak cud (feat. Organek i Bela Komoszyńska) The New Years 2022
  „Mijają dni, tygodnie, minął cały rok A ty ciągle mówisz do mnie, ciągle śpiewasz mi tu coś Jesteś tu i chyba będziesz zawsze już Chociaż wiele się zdarzyło to, że jesteś, to jest cud Pamiętasz jak”
 • Wariaciki SWING3R
  „Byle do weekendu Do tego, tego trendu Ja nabieram rozpędu By bawić się, bawić Byle do weekendu Jak nie znasz tego trendu To nie popełniaj błędu Masz bawić się, bawić Sukienka, długa noga ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • piosenki ze słowem czerwiec
 • tekst czerwiec
 • czerwiec 56 mezo

Ostatnio wyszukiwane

Teksty piosenek

Wybrane

Teksty piosenek

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Czerwiec '56 - Mezo, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Czerwiec '56 - Mezo. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Mezo.