Oblivion: The dance

Tekst piosenki

Brak wideo

Oblivion

Teksty: 62 Tłumaczenia: 0 Wideo: 0

Tekst piosenki

Oblivion: The dance

Another Saturday night. Time for all the boring people to think they're exciting. Oh, my hair, is it right? I'm going to the dance and I want to look inviting. Get out of my mind, get out of my way. Not wasting my time with all your thinking so disgusting. I don't want a ride, I don't want to stay, looking at you with your smiling so untrusting. Get out of my mind, get out of my way. I don't want a ride, I don't want to stay. Everybody's going to the dance. Guess that means I stay home and watch Johnny Carson. Everyone I know is at the dance, and that's the reason you won't see me going to drink a lot of beer, and whisper in each others ear at the dance. Oh please, can I go? Everyone will be there and I wanna make the scene. Yeah, you don't know. A poser or a sellout, maybe somewhere in between. You've taken my time, won't take anymore. Isn't my screaming at you making it apparent? You'd make a better window than a door. Looking through you with all your actions so transparent. You've taken my time, won't take anymore. You'd make a better window than a door. Everybody's going to the dance. Guess that means I stay home and watch Johnny Carson. Everyone I know is at the dance, and that's the reason you won't see me going to drink a lot of beer, and whisper in each other's ear at the dance. Everybody's going to the dance. Guess that means I stay home and watch Johnny Carson. Everyone I know is at the dance, and that's the reason you won't see me going to drink a lot of ears, and whisper in each other's beer at the dance.
Autor tekstu: nieznany
Data dodania: 2011-02-22

Tłumaczenie piosenki

Oblivion: The dance

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
0 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Oblivion: The dance

Skomentuj tekst

Oblivion: The dance

Komentarze: 0

Twój komentarz może być pierwszy

Polecane na dziś

Teksty piosenek

 • Miłość jest ślepa Sanah
  „Kochanie mnie to jak pory roku Po miesiącach mroku Słońce świeci zza chmur Kochanie mnie to poza do skoku Nad przepaścią głęboką Potem już tylko w dół Kochanie mnie jak zima w pergoli Mró”
 • Genziara Genzie
  „mam pewność siebie, to praca nie dar oni mi piszą, że ja to mam fart przeżyłam tsunami, hejtu tyle fal nie mogłam już więcej dać, z siebie wiem, wiem najlepiej co na mnie stać jak gwiazda na nieb”
 • 100 BPM - feat. Bletka Kizo
  „Nad miastem unosi się dym Dziś każdy porusza się w tańcu I serce wybija nam rytm Nie braknie nam promieni słońca Gdy mieni się golden hour Którego nie dotykasz końca Chce z Tobą tańczyć jak nikt”
 • Nie mówiła nic EMO
  „Znowu siedzę z sobą całkiem sam a jedno co jest pewne chciałem to mam o tobie trudno jest zapomnieć ot tak nie mówiła nic chciała z tobą być lubiła solo tańczyć aż po świt kochałem ją jak nik”
 • Pilnie oddam gruz Daj To Głośniej
  „Miałeś wyglądać jak Dicaprio miałam się wozić Twoim cabrio w basenie sączyć Aperole a Ty wyglądasz tak że ja, że ja Cię nie chcę Miałeś być jak z bajki pantofle, a nie stare najki gdzie mogę ”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

 • mabe she taken, make she taken! dance dance co to za piosenka?
 • akendancemuzyka

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki The dance - Oblivion, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu The dance - Oblivion. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Oblivion.