R.E.M.: First we take in Manhattan
Tekst piosenki
Brak wideo
Tekst piosenki
R.E.M.: First we take in Manhattan
They sentenced me to twenty years of boredomFor trying to change the system from withinI'm coming now I'm coming to reward themFirst we take Manhattan, then we take BerlinI'm guided by a signal in the heavensI'm guided by this birthmark on my skinI'm guided by the beauty of our weaponsFirst we take Manhattan, then we take BerlinI'd really like to live beside you, babyI love your body and your spirit and your clothesBut you see that line there moving through the stationI told you I told you I told you I was one of thoseYou loved me as a loser but now your worried that I just might winYou know the way to stop me but you don't have the disciplineHow many nights I prayed for this: to let my work beginFirst we take Manhattan, then we take BerlinI don't like your fashion business, misterI don't like these drugs that keep you thinI don't like what happened to your sisterFirst we take Manhattan, then we take Berlin (chorus)And I thank you for those items that you sent meThe monkey and the plywood violinI practiced every night and now I'm readyFirst we take Manhattan, then we take BerlinRemember me, I used to live for musicRemember me, I brought your groceries inIt's Father's Day and everybody's woundedFirst we take Manhattan, then we take Berlin
Tłumaczenie piosenki
R.E.M.: First we take in Manhattan
Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Reklama
Reklama
Inne teksty wykonawcy
R.E.M.: First we take in Manhattan
-
Ghostrider
- R.E.M.
-
It's the end of the world as we know it
- R.E.M.
-
Lightnin hopkins
- R.E.M.
-
Lisa Sez
- R.E.M.
-
What's the frequency, kenneth
- R.E.M.
Skomentuj tekst
R.E.M.: First we take in Manhattan
Pisz jako Gość
4000 znaków do wpisania
Twój komentarz może być pierwszy
Reklama
Reklama
Polecane na dziś
Teksty piosenek
-
Ushuaia
Jasiek Piwowarczyk
„Skończy się świat, nas nie ma Znikam na chwilę Wiem, że za jakiś czas Zamknę jej oczy By nie widziała, jak Jak bardzo się boję powiedzieć jej w twarz Że zbliża się koniec, że nie ma Że nie ma”
-
Życie jest jedno
SKOLIM
„Co zrobisz ze mną gdy będzie ciemno? mi wystarczy jeden czuły gest i mówię serio, życie jest jedno przecież sama dobrze wiesz jak jest no chodź chodź tu do mnie bo najlepiej jest mi tu przy”
-
Amore Mio 2 (prod. COIKY)
Boski Heniek
„Amore mio i czeka nas wycieczka już do Rio Amore mio, niech każdy śpiewa nocą tą ulicą Amore, mi amor i zapach Dior Na zawsze przy mnie bądź Jesteś, jesteś taka sztos Jesteś piękna tak jak diam”
-
Komu miałabym powiedzieć?
Bletka
„Czy ze smutku oczy mokre? W takich chwilach, jak tych, chcę Cię mieć przy sobie Dużo trudniej mi samej nosić troski Gdy się nimi dzielę z Tobą, rozkładają się na pół Kiedy posmakuję świat, czase”
-
Wracam
Jeremi Sikorski
„A wieczorami zmarnowany błądzę. Chciałbym coś poczuć, ale nie wiem co sam. Szukam i ciągle czekam na odpowiedź. Czy to miłość? A jeśli tak, to jak wygląda, powiedz. Bo na tych filmach zawsze ideal”
Reklama
Ostatnio wyszukiwane
Teksty piosenek
Wybrane
Teksty piosenek
-
TOO LONG
- Justin Bieber
-
STANDING ON BUISNESS
- Justin Bieber & Druski
-
GO BABY
- Justin Bieber
-
THERAPY SESSION
- Justin Bieber & Druski
-
SOULFUL
- Justin Bieber & Druski
-
DEVOTION
- Justin Bieber & Dijon
-
FIRST PLACE
- Justin Bieber
-
YUKON
- Justin Bieber
-
GLORY VOICE MEMO
- Justin Bieber
-
FORGIVENESS
- Justin Bieber & Marvin Winans
Reklama
Tekst piosenki First we take in Manhattan - R.E.M., tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu First we take in Manhattan - R.E.M.. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - R.E.M..
Komentarze: 0