Anna German: Być może

Tekst piosenki

Anna German

Teksty: 90 Tłumaczenia: 0 Wideo: 54
Profil artysty

Tekst piosenki

Anna German: Być może

Być może, gdzie indziej są ziemie piękniejsze
i noce gwiaździste, i ranki jaśniejsze,
być może, bujniejsza, zieleńsza jest zieleń
i ptaki w gałęziach śpiewają weselej.

Być może, gdzie indziej...
Lecz sercu jest droższa piosenka nad Wisłą
I piasek Mazowsza.

Są zmierzchy na fiordach i cienie piramid,
i zorze polarne, i sen pod palmami,
stubarwne motyle, baśniowe ogrody
i miasta w ogrodach cudownej urody.

Być może...

Być może, być może, że wszystko gdzieś lepsze
i ptaki, i gwiazdy, i śpiew, i powietrze,
że były gdzieś nawet szczęśliwsze narody
i drzewa wdzięczniejsze od wierzby u wody.

Być może...
Autor tekstu: Stanisław Ryszard Dobrowolski
Data dodania: 2011-02-22
Ostatnia edycja: Zołzusia
PDF Edytuj

Tłumaczenie piosenki

Anna German: Być może

Nie ma jeszcze tłumaczenia dla tego utworu
Bądź pierwszy i dodaj swoje tłumaczenie
Podoba Ci się tekst piosenki? Oceń tekst piosenki?
100 %
0 %

Inne teksty wykonawcy

Anna German: Być może

Skomentuj tekst

Anna German: Być może

Komentarze: 2

Sortuj

~Gość (29 grudnia 2020, 00:45)
Re: Anna German - Być może
Taka rodzi się raz na sto lat...
~Gość ( 7 czerwca 2016, 22:11)
Re: Anna German - Być może
Podobnie jak Mickiewiczowskie " Litwo ojczyzno moja..." słowa i melodię piosenki Anny German w Jej wykonaniu docenić i zrozumieć można dopiero, gdy się jest samotnie za granicą. Jak ja w dalekim Glasgow - jak Góral-"...dla chleba, panie dla chleba."! Łzy cisną się same do oczu, gdy się słucha tej cudownej piosenki w Jej wykonaniu! Ile miłości do ludzi, ojczystego kraju i polskiej ziemi, ile żalu do rządzących tym naszym cudownym krajem za to, iż od wielu lat Polacy za chlebem muszą się tułać jak wygnańcy po całym świecie za przysłowiowym kawałkiem chleba! Cudowna Ania jak nikt inny w tej piosence wyraża swoją miłość do rodzinnego kraju, rodzinnej ziemi! Odeszła od nas na zawsze , ale na zawsze w nas pozostały Jej piosenki.

Polecane na dziś

Teksty piosenek

  • Wasted Love (Austria - piosenka na Eurowizja 2025) JJ
    „I'm an ocean of love And you're scared of water You don't want to go under So you let me go under I reach out my hand But you watch me grow distant Drift out to the sea And far away in an insta”
  • GAJA (Polish Pre-selection Eurovision 2025) Justyna Steczkowska
    „They call me Gaia Ranisz moje serce Ty Który moją miłość masz za nic Naznaczyłeś sobą mnie Obudziłeś samotności krzyk Moje imię Gaja Jestem Bogiem Siłą Moją matką miłość Kiedy płaczę To ”
  • To tylko wiosna - feat. Maryla Rodowicz Mata
    „Mata i Maryla Rodowicz prezentują piosenkę "To tylko wiosna". Wypierdoliłem z klatki jak codziennie rano Na nogach Adidasa klapki, idę do Żabki Nano Obok robotnicy małpki już opierdalają To samo”
  • Do zobaczenia KUBAŃCZYK
    „Kubańczyk prezentuje utwór "Do zobaczenia". Za tych wszystkich, których z nami już tu nie ma nie, nie, przecież mieliśmy jeszcze do obgadania niejeden temat je, chłopaków z ośki, już niektórych o”
  • Gen D Chivas
    „Woah, ej, ej Ale mam piękna buźkę Gdy stoję przed lustrem, w kubku musuje brainbooster Właśnie tak chciałem żyć, wstaję tylko 5:33 Million dollar May routine Kursy BTC na dziś dyktuje mi Chat-GPT”

Użytkownicy poszukiwali

Teksty piosenek

  • być może tekst
  • byc moze gdzie tekst
  • anna german być może tekst
  • tekst piosenki być może anna german
  • być może gdzie indziej tekst

Wykonawcy

Lista alfabetyczna

Tekst piosenki Być może - Anna German, tłumaczenie oraz teledysk. Poznaj słowa utworu Być może - Anna German. Znajdź teledyski, teksty i tłumaczenia innych piosenek - Anna German.